Little Inferno: Ho Ho Holiday

18.11.2022
13.01.2023

rozšíření

Rozšíření Little Inferno vyšlo v rámci oslavy výročí 10 let od vydání původní hry. Tu rozšiřuje o nový nákupní katalog s dvaceti zbrusu novými vánočními hračkami a předměty s originálními vlastnostmi. To znamená, že je k dispozici dalších 50 pálících komb (k původním 100 kombům) s přidanými efekty. Dále přibývá nová drobná dějová linka s novou tajemnou postavou.

Herní menu nabízí hraní původní hry nebo hraní DLC. Nový obsah je rozptýlen na ploše původní hry a tak je nutné začít vše odznova. Dějová linka s kamarádkou Sugar Plumps z původní hry je skoro zcela potlačena a místo ní přichází psaní od tajemného dopisovatele, který nesnáší Vánoce. Texty a dialogy od ostatních postav ve hře povětšinou zůstávají v původní podobě, ale tu a tam do nich prostupuje vánoční tematika.

Hratelnost a audiovizuální styl hry zůstávají nezměněny.

Malý synovec konečně dorostl do pyromanského věku, tak jsme si společně zahráli původní hru a byla to sranda. Protože přibyly achievementy, tak mi to nedalo a koupil jsem si i DLC, abych je měl všechny.
Je zajímavé, že hra je vlastně pořád stejná, ale ubyla konverzace s bývalou kamarádkou a tu nahradil zvláštní nerdí kluk, který nemá rád Vánoce. Pálení bylo opět do sytosti, ale nový vánoční katalog na můj vkus nepřinesl tolik vtipných věciček na hoření, spíše jen takovou tu vánoční klasiku. No ale, když jsem pak dělal komba a pálil to dohromady s původními věcmi, tak jsem se i tak mnohokrát usmál :) Ale v zájmu budoucích hráčů neprozradím ani jedno kombo ;)

Hra má stále co nabídnout a je svým způsobem škoda, že studio toho zase tolik nevytváří, protože je to vždycky fajn si nějak vtipně skotačit a vymýšlet nové kombinace.

Pro: pyromanský ráj 1.2, některé palivo je opravdu vtipné, příběh je opět fajn

Proti: DLC částečně překryje původní příběh, pouze 1 nový katalog věcí na pálení