Lili: Child of Geos

Lili

BitMonster •  Panic Button (PS4)
19.09.2012
09.05.2014
20.06.2017

Lili, studentka vegi-magie, se kvůli své ročníkové práci vypravila na ostrov Geos, aby zde sbírala vzácnou květenu. Zdánlivě neobydlený kus pevniny je však domovem dvou dřevěných společenstev. Jednak divokých tyranských duchů, jimž velí zlý starosta, jednak vykořisťovaných konstruktů.

Naše hrdinka se samozřejmě postaví na stranu proletariátu a rozdmýchá plameny vzpoury. Ve čtyřech různých prostředích bude trhat vzácné květiny, rozkopávat historické vázy, hledat artefakty, pomáhat konstruktům a nevyhne se ani střetům s duchy.

Každý duch je pyšný na kvítí, jež mu roste na hlavě, a tak je jasné, jak jej nejlépe potupit. Lili, vybavená třemi zlepšujícími se dovednostmi (úchop, rychlost, plížení) a užitečnými pomůckami, se k duchovi přiblíží, skočí mu na záda a začne trhat bílé květy, seč jí síly stačí. Duch sebou přitom zuřivě hází a nechá na sobě rašit také výbušné býlí, které je třeba odstranit co nejrychleji, nebo pichlavé trny. Pokud zuřivec děvče shodí, zápolení lze kdykoli zopakovat.

Kromě revoluce dbá hrdinka i na svůj vzhled. Od obyvatel ostrova získá řadu pokrývek hlavy či masek a obchod pana Shoppingtona nabízí mimo jiného několik barevných kostýmů.

Nenáročná hra z prostředí, jež evokuje letní prázdniny, na jedno delší odpoledne. Květiny k utrhnutí, vázy k rozkopnutí a truhly k otevření jsou jasně označeny, zhynout není kde a i „souboje“ vyžadují vynaložení mírné snahy jen v případě, snaží-li se hráč uspět na nejvyšší počet hvězdiček. Výzvu hledejte na jiné adrese.

Na druhé straně samotný systém boje (trhání vybraných květů ze zmítajícího se tvora) je zábavný a neobvyklý, hra nabízí vcelku vtipné dialogy a popisky duchů a předmětů, i sortiment pokrývek hlavy je pestrý, jak to my, kdo si postavy rádi strojíme, máme rádi (vede papírová koruna a purpurový klobouček). V neposlední řadě jde o jednu z mála her, v níž vás mohou pokálet ptáci a kde výkaly září barvami duhy.

Pro: vtip; čapky; výkaly

Proti: přílišná jednoduchost