@kuler91 (12.02.2018 20:25): Souhlas, já jsem taky spokojený.

Ač jsem byl zezačatku trochu nejistý, protože mi vadil fakt, že jde o prequel a v první epizodě byly na vyběr poněkud nevyhovující odpovědi občas. (Je tu prostě daná budoucnost, kterou nelze ovlivnit a odpovídá tomu chování postav) Nakonec se s tím popasovali dost dobře a tak nějak mi to pak už nepřišlo a hra stále nabídne hromadu nečekaných zvratů. Narozdíl od prvního LiS je to samozřejmě díky absenci vracení času trochu civilnější, přirozenější... ač to tolik neútočí na city, což může někomu chybět.

Celkově ale hodně příjemný zážitek. Dle očekávání výborný soundtrack a přišlo mi, že tu bylo mnohem víc momentů, kdy hrála písnička a vy jen koukali na dění okolo. Asi chtěli vyzdvihnout spolupráci s Daughter. :)

Chloe je furt stejně boží a Rachel se také velmi povedla.
Docela fajn tečka na závěr, včera jsem to konečně domlasknul, spokojenost. Konec byl ok ... lide od všeho očekávají hollywodské konce, mě naopak celková přízemnost prequelu potěšila.
Myslím si, že by v pohodě zvládli vlastní hru ... vůbec by mi nevadilo, kdyby se vývojáři LIS posunuli trochu jinam a "druhou" kolej nechali Deck ninu, ono to tak možná i bude.
Rachel se povedla holka jedna ušatá ...
Asi nejslabší díl z celého LiS, postavy se chovají nelogicky a ten konec mě nějak nedojmul. Ale i tak to bylo dobré. Asi budu muset rozehrát původní LiS znovu -_-
Team Paul a Flowerpot, pretože súhlasím, že znalosť Before the Storm robí spätne z originálu ešte emocionálnejší zážitok.

Prequel skutočne neznamená, že sa musí explicitne venovať spomenutým udalostiam. Nemusí. Konkrétne v tomto prípade sa tvorcovia chceli v prvom rade venovať rozvíjaniu charakterov dvoch mimoriadne dôležitých postáv a to im vyšlo. Ja by som dokonca zašiel ešte ďalej a tú potitulkovú scénu priamo prepájajúcu prequel a originál úplne vypustil.

PS: Ale súhlasím s tým, že Deck Nine to hrali až príliš na istotu a nemali ani len snahu vniesť do série niečo nové z obavy, aby nepošliapali pôvodný odkaz. Aj keď osobne mi to ako fanúšikovi nijak zvlášť neprekáža.
@Flowerpot (08.01.2018 21:30): To je dost jednoduchý "pohled na věc" Tak či onak měli triviální úkol: udělat filmovou hru, kde maji tvá rozhodnutí alespon kosmetický dopad.... a to nedopadlo.

jestli tě uspokojí lineární hra bez následků tvých činů, primitivní gameplay bez hádanek, tak ok. Jsem za tebe rád, si fanoušek a já to respektuji, ale s tvou definicí prequelu a s konceptem příběhu opravdu nesouhlasim. Promarněný potenciál, mohli máknout, propojit to lépe s originálem a trochu celé univerzum rozvést, but nope. Proto jsem s tím nevlice nespokojen, doufám, že to též dokážeš přijmout.
@pajmič (07.01.2018 17:47): Ale hovno. Prequel jednoducho znamená to, že sa odohráva v rámci rovnakého univerza časovo pred originálom. To je všetko.

Potom je to na scenáristických víziach a umu, ako sa to pojme, či ako pevné, alebo voľné "predkračovanie". (Ostatne s tou tvojou predstavou by mali byť neprípustné voľné pokračovania vôbec.) A mne je milšie vytvorenie príbehu, ktorý obstojí sám o sebe, než keby bol prequel pre pochopenie a docenenie na origináli závislý.
@Flowerpot (07.01.2018 17:27): Každý, kdo není scénáristivký diletant by mě vědět, jak prequel funguje - - ukázat v prequelu to, co bylo v originále pouze v pozadí, proto se tomu říká PREQUEL. Budovat na základech, které postavil originál, zaplácnout díry, které vytvořil. Ne si vymýšlet nové věci, aby vznikli další díry natož bourat to co originál vytvořil. Má (ne)očekávání s tím opravdu nemají co dočinění.
@pajmič (07.01.2018 17:18): "Vztah Rachel s Frankem, jak byla unesena?" Lenže to nikto nesľuboval, že to tam bude rozvinuté. Že to bude popisovať udalosti, ktoré boli dostatočne naznačené v origináli.

Namiesto toho je tu autonómny, plnohodnotný a podobne emocionálny príbeh, ako pôvodné LiS, ktorému spojnica s originálom akurát ponúka určité emocionálne prehĺbenie (tá posledná scéna! au!) a tragickú pachuť, ale ktorý si dokáže obstáť na vlastnej pôde. Chvalabohu za to. Ťažko vyčítať hre, že nespĺňa očakávania, ktoré si si do nej sám projekoval (tj. že bude vykresľovať tie udalosti, ktoré sú explicitne spomenuté v LiS).
@Paul (07.01.2018 16:53): Třetí epizoda je právě součástí celku a to je právě na tom to děsný.

Místo aby Deck rozvinul nebo ještě líp ukázal události, které byli v originále zmíněny. Vztah Rachel s Frankem, jak byla unesena? Neee. Místo toho si vymysleli debilní subplot s fetáckou matkou, - protože potřebujeme nějaký dráma, naši fans by u toho málo sténali - o které není jediná zmínka v originále a nijak nerozvíjí vztah Rachel a Chloe, což měl být hlavní tahák. Nemluvim o tom požáru a dejmonovi, které si vynikajicí Deck writeři vytáhli z anální dálnice.

Irelevance tvých rozhodnutí nejen v této sezoně, ale vůči originálu je jen třešnička na dortu. A to náhlé zjevování tatíka mimo sen nepotřebuju snad ani komentovat. Uměle vyvolané pseudo drama s absencí napětí - protože víš, že žádná důležitá postava umřít prostě nemůže jestli tohle není cash grab, tak já jsem papež.

První dvě epizody byli relativně solidně napsaný, až na ten záchvat retardace Rachel.
@pajmič (07.01.2018 16:30): je to zajímavé, jak můžou mít ze stejné věci různí lidé úplně opačné dojmy, co? :)

Pokud bych měl jednu výtku, tak jo, ta třetí epizoda byla trochu slabší, ikdyž bych nebyl až tak přísnej jako ty. Hlavně Elliotův výstup byl trochu neuvěřitelnej, a rozřešení Damona a Franka bylo mimo obraz příliš convenient. Ale já hodnotím celou hru jako celek, ne po jednotlivých epizodách. Dělám to tak se všemi epizodickými hrami (vždy čekám až jsou venku komplet a hraju najednou).
@Paul (komentář): Většinou souhlasím s tvými komentáři, Paule. A když náhodou nesouhlasím, většinou chápu tvůj náhled na věc a respektuji to, ale toto je úplně mimo(zní).

Řekl bych, že je to nevhodné, neřkuli urážlivé vůči originálu nazývat Deck nine schopnými scénáristy a fanoušky! Vždyť něco jako příběhová kontinuita nebo logika v poslední epizodě je zcela neexistující. A to nemluvím o zbytečných postavách, nevyužitém potenciálu a voice actingu ala Microsoft Sam.