Liberté

Liberté: Join the Revolution

23.05.2023

Hra se odehrává v alternativní verzi poloviny osmnáctého století, kdy Paříží otřásá Velká francouzská revoluce. Do těchto divokých dob ještě zasáhne paní Rozkoš, tajemná a děsivá bytost z jiných dimenzí a utne korunovaci prince Filipa, po níž je země v tu ránu bez koruny a bez krále. Zcela obyčejný smrtelník René, titulní protagonista hry, dostane od Rozkoše úkol najít nového následníka trůnu, což v těchto neklidných časech nebude nic snadného.

Jedná se o roguelite akční RPG mísící alternativní historii s hororem, v níž bude hlavní postava v ulicích Paříže čelit nejednomu nepříteli, intrikám a děsu z jiných dimenzí. Bojovat o svůj život musí s pomocí sečných i střelných zbraní a zavčasu ze své pozice uhýbat nepřátelským ranám, jelikož mnoho toho jako člověk nevydrží. Může se připojit k některým z frakcí a postupně získávat talentové karty do svého balíčku, reprezentující různé aktivní i pasivní bonusy, s nimiž si hráč může upravit svou postavu a přizpůsobit si ji svému stylu hraní. Je tak možné hrát za střelce, šermíře nebo třeba muzikanta. S vývojem dění se čím dál více bude střetávat s nadpřirozenem a bude se moci dokonce přetvořit do tří nových charakterů.

@Dunemaster (23.06.2023 22:42): môj osobný steam kompas je taký, že pre mňa je kopec hier na steame nadhodnotených a ani neviem, či sa mi niekedy stalo, že by som si "mixed" hru užil, aj "mostly positive" mi prídu častokrát prinajlepšom nudné.