Po dlouhé době jsem se rozhodl zahrát nějakou point-and-click adventurku a sáhnul jsem tedy po nejnovějším Larrym, nad kterým jsem už nějakou dobu váhal. I když se jednalo o mé první seznámení s touto značkou, hraní jsem si užil a tématicky se mi hra velmi trefila do vkusu.

Larry se za záhadných okolností probouzí v podzemní laboratoři. Nepamatuje si jak se tam ocitl, co se stalo, a aby toho nebylo málo, svět kolem něj se změnil k nepoznání. Svět ovládají sociální sítě a moderní technologie, mladí lidé vyznávají podivnou životosprávu a z ničeho nic se odkudsi vzalo několik nových pohlaví a sexuálních orientací. Larry a jeho švihácký bílý oblek s vykasanými rukávy se ocitá v roce 2020 (přibližně) a ničemu kolem sebe nerozumí. Jeho balící hlášky nefungují (vlastně nikdy nefungovaly) a Larry se při honbě za ženami musí potýkat s nástrahami digitální doby.

Toto je premisou hry a zároveň podle mě její nejsilnější článek. Larryho akce a komentáře vytváří zábavnou satiru na dnešní společnost a vtipnou formou zároveň kritizují a zesměšňují současné trendy a pop kulturu. Hra mě zřejmě oslovila tím, že jsem se dokázal s Larrym v lecčems ztotožnit. Sám se celkem aktivně distancuji od problematiky sociálních sítí a chytrého-čehokoliv obecně, takže když někdo Larrymu vysvětloval co je "Timber" a jak funguje, byla to zároveň i lekce pro mě. Při honbě za ženami Larry přijde na to, že cesta k jejich srdci dnes vede hlavně přes jejich smart phone. Kolem této technologie se točí převážná část příběhu a hra tvoří pomerně povedenou alegorii na firmu Apple a její hlavní postavu Steva Jobse. Kromě toho překypuje obrovským množstvím narážek a easter eggů na další existující produkty, korporace, filmy ale i hry. Zároveň si nebojí dělat legraci i sama ze sebe.

Jak asi víte, Larry je starý chlípník a Leisure Suit Larry: Wet Dreams Don't Dry má podle očekávání lehce erotický námět. Nic není vyobrazeno explicitně, ale penisy a narážkami na sex hra rozhodně nešetří. Díky povedenému vizuální stylu ale vše vypadá velmi dobře, i když někdy trošku kýčovitě. Larry je prostě lehce oplzlá, košilatá hra a je jí nutno takto brát. Společně s lehce pubertálním humorem ve výsledku vytváří povedený celek.

S čím jsem měl ale občas problém - a to platí pro většinu point-and-click adventur - postrádal jsem nějaký druh nápovědy. Pokud se zaseknete, tak se už nehnete. Hra vám dá poměrně hodně věcí do vašeho inventáře a kombinace předmětů jsou občas opravdu velmi zvláštní a jsou všechno, jen ne očividné. Párkrát se mi stalo, že jsem se opravdu vážně zasekl a po dohledání řešení jsem jen nevěřícně kroutil hlavou, jak proboha bych měl tuto kombinaci předmětů/akcí odhalit.

Jinak jsem si Larryho užil a až na trošku slabší závěr, který působí trošku odfláknutě, se jedná velmi dobrou a vtipnou hru.

Pro: Vtipnost, výtvarný styl, námět

Proti: Pro někoho možná až moc pubertální humor, sem tam nejasné řešení hádanek