LEGO Alpha Team

listopad 2000
2000

Padouch Mr. Ogel přišel na způsob jak pomocí Orbu Zla z lidí udělat své nemrtvé otroky a nejspíš se mu to i povede, pokud ho v čas nezastaví supertajný agent Dash Justice se svým elitním týmem. Kromě Dashe jsou ale všichni agenti zajati, proto je potřeba před zastavením šíleného plánu Mr. Ogela nejdříve osvobodit své parťáky.

LEGO Alpha Team je 3D logická hra, kde jsou všechny postavy a většina překážek ze stavebnice Lego. Hráč své svěřence neovládá přímo, ale vždy musí z dostupných pomůcek vyrobit cestu, po které se agenti dostanou k hlavnímu mechanismu a tak otevřou dveře do dalšího levelu. Pokud má hráč cestu připravenou, spustí akci a už jen sleduje, jak přesně sestavil své řešení. Pomůcek je celá řada, od základních dlaždic měnící směr pohybu až po různá táhla a lasery. S každým vysvobozeným agentem se hádanky obohatí o nové prvky, například agent Crunch je specialista na výbušniny. K vyřešení se hráči nabídne přes 50 úrovní.

Udělat legového TIMa není úplně špatný nápad, škoda že to moc nefunguje. Hlavně při prvních levelech jsem si hodně zanadával. Kamera se nedá pořádně nastavit, spíš jsem se já musel nastavovat kameře. Chybí postranní lišta na odkládání předmětů, ty jsou vždycky rozházené po celém levelu a přesouvání je vopruz (díky kamero). Jenže když jsem kameře dostatečně zanadával a rozšifroval reakce agentů na překážky (paradoxně na sebe předměty moc nenavazují), začal jsem se bavit hlavní náplní - chytrými hlavolamy. Obtížnost sice často čerpá z nutnosti rozestavit předměty až chirurgicky přesně, ale to mi tolik nevadilo. Nakonec předmětů je málo a řešení se, většinou i po půl hodině přemýšlení, vyjeví jako překvapivě jednoduché.

Pro: obtížnost, agentské téma, Lego

Proti: zrůdná kamera, chybí inventář na předměty