Legends of Runeterra

30.04.2020

free to play

Legends of Runeterra je sběratelská karetní hra využívající fantasy svět ze hry League of Legends. Hráč nastupuje do duelů s vlastním balíčkem karet a v tahovém systému vykládá karty za přidělenou manu. Herní plocha obsahuje lavičku až pro šest vašich jednotek, které po vyložení posíláte do útoku a obrany. Cílem duelů je dostat soupeřův nexus z dvaceti životů na nulu. Karty se dělí do šesti frakcí: Demacia, Noxus, Freljord, Piltover & Zaun, Ionia a Shadow Isles, z nichž každá nabízí vlastní herní styl a strategické výhody. V jednom balíčku můžete kombinovat až dvě libovolné frakce, přičemž nejvyšší důraz je kladen na hrdiny – silné jednotky, co po splnění unikátní podmínky sílí a obrací hru ve váš prospěch.

Aktuálně byl do Runeterry přidán první náznak singleplayeru (když nepočítám Leona/Diana event), na to jakou stupiditou se pyšní umělá inteligence, mě kombení překvapivě baví. Takový ten deckbuilder mód, kdy musíte vyhrát 9 duelů a mezitím si stavíte balík z náhodných karet a vylepšení. Jeden run je hoďka dvě.

Nejdřív zábavná ochutnávka koopu a teď toto, líbí se mi, kam s těmi módy směřujou.