Hm, tak zdá se, že ani ta amiga verze není úplně bez bugů. Sakra to ale musí existovat fůra verzí, ne? Nemáte někdo zkušenost s tím Hoborgovým balíčkem? JEstli ten se dá dohrát?
Pokial si dobre pamatam, Ringo to skusal aj dlhsie hrat, tiez urcite Amiga verziu ale po case to zavrhol ako nie prilis hratelne. Ja osobne uz do Faerghailu urcite nepojdem.
@Richmond (27.11.2013 10:10): Ono není asi úplně jasné, za co může například nastavení rychlosti DosBoxu (obecně rychlost procesoru může ve hrách občas způsobit naprosto nečekané výpočetní chyby, v Red Faction takto například v jednom momentu vybuchla ponorka okamžitě po spuštění na vodu) a co mohou být chyby ve hře. Nicméně po přečtení jeho článku budu hrát raději taktéž Amiga verzi (až se k tomu jednou dokopu). U mapování je asi problém hlavně v tom, že zdi nejsou často viditelné, dokud k nim člověk nestojí čelem.
Pokud čtete crpgaddicta, tak PC verze je asi hodně zamořená bugy (např. nedostatek jídla, žádné souboje v trpasličích dolech, záporné epxy...). Nakonec začal hrát amiga verzi a prý je to mnohem lepší. Zatím mi na té hře z jeho postů vadí snad jediná věc a to špatně se mapující lokace díky tomu, že to co je vidět v herní obrazovce nemusí často odpovídat skutečnosti.
@Richmond (02.10.2012 14:42): Neděláme. Já jsem dohrál mraky akcí (zejména FPS), u kterých není třeba až na výjimky vůbec zapínat mozek a herní doba je doslova pár hodin. Proto jsem je ostatně v poslední době přestal téměř úplně hrát. Na adventury na druhou stranu jako cholerik nemám trpělivost a spoustu jsem hrál s návodem.

Na dohrání pár her jsem sice hrdý (Dungeon Master 1&2 s jednou postavou,
Doom na Ultra Violence bez ukládání, Magic Carpet, IGI, Prince of Persia a další), ale dokud nedohraji Wizardry VIII s jednou postavou nebo bez návodu Dun Darach ...

Nejlíp to rozsekl Ringo, když se za HC hráče nepovažuje on, tak se za něj přeci neprohlásím já :-)
mazar1234+Phoenix: Děláte si legraci? V porovnání s vaším portfoliem jsem pořád jen průměrnej hráč, co občas pokoří nějakou starší hru :) Dohrání Fate:GOD si třeba nechávám na důchod :)
Skusal som "onehdy" Amiga verziu (Hoborgov balicek) a dlho som to nevydrzal. Okrem kruteho cisto textoveho interfacu ovladania ma hned za branou mesta totalne zmasakrovala mala skupinka MRAVCOV a bolo dokonane. Faerghail uz asi nikdy nedam, na to nervy nemam... mozno na dochodku z extremnej nudy ano, tazko povedat.

Zato Fate GOD som uz dal a stal sa jednym z najcennejsich vitazstiev v mojej hernej kariere. Minimalne sa hodnotou vyrovna prejdeniu Wizardry 7 s partou importovanou po prejdeni Wizardry 6. Ovsem ak sa mi niekedy podari dokoncit Metal Mutanta na Medium obtiaznosti (poondiate pyramidy zatial nedavam) tak to vsetky trofeje odfajci do pivnice.

Ovsem Fate bol technicky na podstatne vyssej urovni hoci zaklad bol tiez textovy interface, ale s "prvkami mysoidnosti".

No inac Richmond musi byt tazky masochista, fakt vysoky level ako to tak vyzera z jeho zoznamu dohranych hier, EHM :-).
@Richmond (02.10.2012 10:51): Strašně obdivuju, jak staré kusy jsi schopný hrát a dohrát. Já mám také Dragon Wars nebo celou sérii Pools (vím, že jsi dohrál minimálně některé díly, ne-li kompletní sérii) a někdy bych se do nich rád pustil, ale obávám se, jestli už na mě nebudou moc staré (což mi evokuje nedávnou veselou debatu na oldgames, kdo je a kdo není HC hráč).
@Phoenix (02.10.2012 09:48): Hm máš pravdu, ale určitě se to reLinům ta líblo, že se nechali inspirovat ke stvoření něčeho takového jako je Fate :) Četl jsem třeba recenzi v časopisu Computer Gaming World a ta mě utvrdila v tom, že to někdy hrát prostě budu :) stejně jako třeba Dragon Wars :)
@Richmond (02.10.2012 08:45): Podle Mobygames je Fate: Gates of Dawn od reLINE, kteří u Faerghail fungovali jako distributoři.

Faerghail mi vždycky připomínal staré Bard's Tales, ale zatím jsem ani jedno nehrál, není čas.
Tuhle hru ma tuším na svědomí tým, který poté stvořil kultovní RPG jménem FATE: Gates of Dawn. Jinak mam na ni policeno na eBay :)