Laser Squad

Laser Squad je klasická turn-based strategie, kterou se inspirovala série X-COM od stejných autorů (vycházela pod hlavičkou Mythos Games). Avšak ani Laser Squad nevznikl jen tak z ničeho. Autoři vzali nápady z vlastní série Rebelstar a použili je jako základ právě pro Laser Squad. Ten vyšel poprvé v roce 1988 pro ZX Spectrum a Commodore 64, o rok později i na Amigu, Atari ST a Amstrad CPC. Až čtyři roky poté vyšla graficky bohatší, přepracovaná verze pro MS-DOS.

Princip hry spočívá v plnění tématických scénářů, v nichž musí hráč se svou skupinou předčit v zadání jednotku oponenta. Boje probíhají na tahy, při kterých hráč využívá dostupných akčních bodů (action points) k činnosti svých vojáků. Činnost zahrnuje vedle pohybu také útok, či sběr předmětů. Horší taktika znamená méně akčních bodů a z toho plyne nižší operativnost hráčovy jednotky. Výsledky tahových soubojů ovlivňuje i psychický stav vojáků, kteří mohou v mezních situacích zpanikařit. Mezi 7 druhů scénářů patří vyčišťovací mise, záchranné mise, přepady, nebo třeba obrana před mechy.

@Pluto (19.01.2024 13:50): Já to kdysi zkoušel hned po UFO Enemy Unknown, protože LS měla být údajně první hra obdobného typu a já jsem něco dalšího takového chtěl hrát. Ale daleko jsem se nedostal, neboť se mi do rukou dostala Jagged Alliance.

• Amiga 90
  • AmstCPC 85
  • AtST 80
  • Spectrum 100
  • C64 85
  • MSX 85
Hlavne pre 8 bitové počítače geniálna ťahová hra s vojakmi, predchodca série UFO
na 8bity 95%
na 16bity 85%