Lakers vs. Celtics and the NBA Playoffs

1989
1991

Lakers versus Celtics z roku 1989 je sportovní hra z prostředí basketbalové NBA od Electronic Arts. Jedná se o první hru s oficiální podporou NBA a obsahuje skutečné týmy i hráče z nejslavnější basketbalové ligy světa. Název je odvozen od tradiční rivality L.A. Lakers a Boston Celtics.

Ve verzi pro osobní počítače (Lakers versus Celtics vyšlo i pro SEGu Genesis) jsme si mohli vybrat z osmi týmů (po čtyřech z každé konference), které hrály v sezoně 1988/89 play off. Dále byly v nabídce také dva All-Stars mančafty. V pozdější verzi pro SEGu se objevily týmy hrající vyřazovací část sezony 1989/90.

Dění na palubovce v tehdy skvělé a rychlé grafice hráč sledoval z jakéhosi bočního pseudo 3D pohledu a celý herní projev položil základy pro budoucí díly videoherní NBA Live. Jistou zajímavostí je, že hlavní hvězdy svých týmů už používaly různé speciální pohyby k ošálení soupeře.

Neco jsem se tyto hry v detstvi nahral na PC, nebylo to uplne lehky, ale vyhraval jsem casem diky Jabbarove air striku bezpecne cely play off. Chvili jsme ted ale hral verzi ze Sega Genesis a nestacil se divit, ten rozdil ve prospech Segy byl obrovskej, asi jako mezi NHL 97 a NHL 2000, defakto to byly uplne jiny hry. Pro fanousky tyto hry urcite doporucuju vyzkouset.