@Wild One (06.01.2024 08:53): dej, stojí to za to. Mě to právě na tom GOGu hned zaujalo. Tak jsem do toho šel. Takhle jsem podobně zkusil i Beat Cop nebo Pathway, aniž bych o nich do té doby věděl...a v obou případech také nezklamaly :-)

@jones1240 (06.01.2024 09:48): děkuju :-) jo o Nightmare Frames taky vím, jenže už teď toho na Steamu mám na padesát...takže postupně a jednou se k ní snad dostanu :-D , každý pixel art je k nezaplacení...a když se povede jako Lacuna tak je i na co vzpomínat :-) Já teď pro změnu jdu na Darkside Detective :-D
@malarkey (komentář): Super komentář, snad se k Lacuně dostanu už tento rok, pořád jí mám v knihovně a už zprvu to vypadalo skvěle!

Teď je podle mě čas ale zahrát best pixel art adventuru z roku 2022 Nightmare Frames (pořád na DH brutálně zapomenuta) která je skvělým nástupcem her jako GK.
Tak toto bola nakoniec veľmi príjemná adventúra. Síce na začiatku človeka trošku vystraší používanie "mobilu" a sheets, ale je to vo výsledku jednoduchá puzzle mechanika, ktorá funguje a ešte má vplyv dokonca na to, ktoré lokality (správne/nesprávne) hráč navštívi. Treba si len dať pozor na jednu vec, je to síce scifi detektívka, ale nie je to nič komorné, pretože hlavná postava je niečo ako agent FBI inej planéty. Páčilo sa mi však, že tá hra je veľmi dynamická a má v sebe istú akčnosť (bez boja). Príde sa na miesto činu, obhliadne, šup musíme ísť vypočuť svedkov, nová indícia, šup, utekáme do ďalšej lokácie, kde by sme mohli ešte rýchlo chytiť vinníka, šup obhliadka a ďalšia lokácia. Nie sú tam veľmi také tie miesta ako v mnohých hrách, že na všetko je čas a príbeh "počká". Nemyslím teraz v zmysle, že by hra mala časové limity, ale, že sa ide v hlavnom príbehu od jednej podstatnej veci k druhej a v tomto to malo naozaj dobré napätie.