Kyoto

22.05.2012

freeware

Kyoto je experimentální hudební puzzle hříčka. Hra si různě hraje s atmosférickou grafikou a různorodými hudebními motivy s cílem navodit v hráči pocity relaxace. Herní doba se pohybuje okolo 5 až 10 minut.

Hra byla vytvořená v programovacím jazyku C++ a běží na tzv. FunkEngine, jenž byl vytvořen přímo pro potřeby hry. Vývoj hry započal v lednu 2012 a první plně funkční verze vyšla 22. května téhož roku.

Kyoto je jednoduchá experimentální, dalo by se říci až umělecká, hříčka. Hra se ovládá myší a hráč pod ruky dostane zářící strom na ostrově uprostřed vody. Prostředí hry reaguje na pohyby myší, graficky Kyoto vypadá vskutku moc pěkně. Hratelnost je čistě klikací, na obrazovce se objevují létající koule, které je nutno vždy někam umístit. Špatně se to popisuje, ale zaručuju, že to každého na tu chvilku pobaví. Navíc na každý úkon hra reaguje nejen graficky, ale i hudebně. Atmosféra hry je tak maximálně magická. Škoda jen, že to pro mě skončilo po slabých 8 minutách hraní. Přesto se Kyoto rozhodně zařadí mezi hry, které si budu pamatovat.

Pro: atmosféra, pěkná audiovizuální stránka, umělecký dojem

Proti: kraťoučké

Dokonale uklidňující záležitost s psychedelickým nádechem. Žádné instrukce, jen barevný stromeček, který můžete myší s gustem čechrat, ostrůvek porostlý vysokou trávou a kolem voda. To vše na pozadí hvězdného nebe. A to je vše. Potupně přibývá barviček a vy se jen kocháte. Takhle asi vypadá pěstování bonzaiů po LSD. Už chápu co na tom ti japonci vidí.

Pro: Uklidňující atmosféra, krásné vizuální zpracování

Proti: krátké