Kohan: Immortal Sovereigns

15.03.2001

Příběh hry se odehrává ve světě Kaldun, který kdysi střežila a chránila rasa nesmrtelných Kohanů. Jednoho dne došlo k obrovské katastrofě, která zapříčinila zničení Kohanů, z nichž zbyly pouze magické amulety, které musí být nalezeny, aby mohli být Kohanové opět přivedeni k životu a svět Kaldun byl zachráněn před zkázou.

Kohan je netradiční fantasy real-time strategie se zajímavým systémem správy měst a jednotek. Města se vyskytují různě po herní mapě a hráč musí rozhodnout, na co se dané město bude specializovat, jelikož je k dispozici omezený počet slotů na budovy (pily, doly, obchody, kasárna atd.), které jdou dále několikrát vylepšit. Na každé mapě lze postavit mimo města pouze omezený počet obranných věží. Jednotky se nevyrábějí po jedné, ani po několika stejného druhu, jako v ostatních strategiích. Vyrobí se rovnou celá bojová skupina, která je složena ze sedmi jednotek- čtyři základní jednotky (pěchota, lučištníci, jízda), dvě podpůrné jednotky (kouzelníci, léčitelé, vyvolávači) a velitel jednotky (důstojník, Kohan), který se postupem hry vylepšuje a pozitivně ovlivňuje celou skupinu. Složení a formace jednotek určuje hráč a tak vznikají nevšední taktické možnosti.

Hra dále obsahuje editor misí, skirmish a multiplayer podporující hru až osmi hráčů.

Sakra :D je to nějaké težké musím říct :) druhá mise a pc mě solidně válcuje.