@Ringo (18.03.2024 19:17): Tomu rozumím no. Mě u té absence dost vadí že musím čekat než to kompletně odmluví i s pauzami (někteří si dávají fakt na čas) a jsem z toho takovej nervní, jak jsem zvyklý si ty titulky proklikávat částečně :D

Ale teda přijde mi že to to za tu námahu stojí, teď to ve třetí kapitole chytlo dech a solidně jsem se zasmál.
@jones1240 (18.03.2024 16:26): Já to skoro už před rokem rozehrál, celkem mě to bavilo, skončil jsem ale v třetí kapitole a pořád to nějak odkládám. Na vině není, že by mě odradila hratelnost, ale absence titulků. Málokdy si ke hře sedám se sluchátky a musím na to zase najít náladu si ty sluchátka dát na uši a bohužel tak ignorovat zbytek děni v domácnosti :-)
Vyhýbal jsem se tomu dílu jak to jen šlo, ale neodolal jsem. Tuhle sérii mám rád a chci jí dohrát!

Kazdopadne, zatim mi to prijde fajn, má to hezkej vizual a animace, sympatické postavy a i fajn humor. Skoda jen toho prostredu, jsem zatim v tretim chapteru a dost mě to kdo se to odehrává nudí. Mam radsi lolace ale sestka, kde clovek objevuje ruzna mestecka, vesnicky atd. Tady jak je to jako jeste nejakej jinej pohadkovej svet nez klasickej tak je to takový meh. Chybí mi ten pocit toho dobrodruzstvi, jako kdyz se Princ Alexander vydal hledat choť či Graham co sel zachranit svojí rodinu a procestovali ruzné kouty jejich sveta.

edit: treti kapitola uz mi ten pocit dava a uz to bavi mnohonasobne :D
Tak nevím, jestli mi věkem klesají nároky, nebo mě žene má zvědavost po titulech, které jsem kdysi vytěsnil na základě negativních recenzí a já teď nakonec zjišťuji, že až takové propadáky to nebyly, ale po dvou kapitolách mohu říci, že mě to jednak baví a dokonce se mi to docela líbí. Vlastně je otázkou, jestli nový King's Quest v tehdejší době mohl vypadat jinak. Jediné, co si mohli odpustit, tak to výrazné Disneyovské pojetí postaviček, které to strašně zdětinšťují a jako by to nebylo pokračování King's Questů. Ale grafika scenérií je super a asi bych si ji jako následovníka KQ6, který zůstane stejně tak jako tak nejhezčí, takto představoval.
@Red (28.10.2018 02:12): Já to psal už u King Quest 1 - tyhle hry jedu na plný počet bodů podle point listů z internetu. Zaprvé jsem všechny série hrál a dohrál už kdysi dávno, zadruhé je zejména v těch nejstarších Sierrovkách desítky deadendů, důležitých předmětů na které se musí čekat, nejsou vidět, netušíš co máš napsat do parseru atd... to se bez pomoci dohrát nedá a nemám na to trpělivost A zatřetí chci mít plný počet bodů. Třeba zrovna King´s Quest 7 se ovládá klasicky, dead endy tu nejsou, tak jsem stejně jako Space Quest 6 hrál víceméně bez návodu, jen jsem kouknul občas při zákysu nebo jestli jsem něco nezapomněl.
@Han22 (27.10.2018 09:44): Já to chápu, před sedmi lety jsem tvrdošíjně trval na xpčkách:) Ale opravdu málokdo, kdo už přešel, by se chtěl vrátit. Vsadím se žety problémy přechodu co jsi čet jsou tak 5-10 let starý:) Nepovedlo se mi zprovoznit NHL 98, jinak bylo snad všechno mnohem jednodušší. Ona taky ta podpora a neoficiální installery jdou snad jen přeš nový windows...

Jinak nevycházím z údivu jakým tempem jedeš. To by chtělo vysvětlení, protože bez návodu určitě KQ/SQ za den nedáš. Půjdeš i do Police Quest, Mean Stories - Tex Murphy atd?
Jo ten celkový upgrade mám někdy v plánu :) Ale co se týče XP vs. vyšší verze, tak většinou čtu spíše problémy se spuštěním něčeho na Windows 7 a vyšší, nutnost emulovat XPčka atd... a mě na XPčkách hry z mojí cílové kategorie (tj. zhruba do roku 2006) většinou bez problémů jedou.
@Han22 (26.10.2018 11:22): 8. díl je jeden z nejlepších v sérii.

Proboha, Windows XP, to je rok 2001. 17 let starý systém, který už nikdo 10 let nepodporuje. To je skoro jako kdybys řekl, že používáš DOS. Nainstaluj si aspoň Windows 7 a nepochybuju, že ti to bude fungovat.
@Tarhiel (26.10.2018 02:39): Netuším, mám tak 8-10 let starý kompl s Windows XP. Hra se nainstalovala, dvojklikem ji zkusím spustit, nahodí se chybová hláška že program musel být ukončen. Na netu je milion návodů, zkusil jsem nějaké patche, NGlide, opravené videa... nic moc nepomohlo. Kdyby mě na tom opravdu záleželo, asi bych pátral dál, ale vzhledem k tomu, že mě 8 díl ani příliš neláká (není to adventura, ale third person akce s nic moc grafikou), zkoušet to zatím znovu nebudu. Koneckonců hru na GOG mám, někdy to zkusím znovu.
Ale jo, nakonec to bylo docela dobré, možná trochu naivnější a dětinštější než zbytek série (což je jistě do určité míry dané i onou novou vizuální stylizací) a určitě ne tak dobré jako předchozí dva díly, ale nakonec i tak příjemně překvapilo.

@ugraugra (komentář): Bad ending měl i čtvrtý díl viz. odkaz.
@ugraugra (24.04.2016 09:44): ok:D, byť mě tedy ta změna konceptu (z adventury---> RPG, z pohádky---> temněji laděné fantasy) poněkud hodně překvapila. Navíc nejsem velký fanoušek Gothiců a podobných RPG a tohle mi je docela připomíná. Každopádně bych něco podobného očekával spíše u QFG série:), ale jsem na to na druhou stranu také docela zvědavý.
No tohle je zatím celé takové nějaké... mno na jednu stranu oceňuji změnu stylu, který začínal být už po šesti odehraných dílech (a VGA remacích) poněkud vyčpělý... na druhou stranu to přeci jen není úplně ono.

Vizuálně se mi to ze screenshotů vždy docela líbilo, ta Disneyovská stylizace přeci jen nebývala tak často v adventurách využívána a navíc se mi to zdálo být nakreslené docela hezky, ale jakmile to přímo hraji, tak už se mi to nějak moc nezdá... a je to celé takové nějaké až moc roztomilé, naivní, dětinské...

Navíc mi tam vadí některé, dá se říct, "drobnosti", jakožto absence puzzle points, zjednodušené ovládání, resp. spíše hratelnost (není zde možnost si item nejdříve prohlédnout, poté použít/sebrat atp.), ten dabing mi taky nepřijde zářný... no uvidím, rozhodně mi je to sympatičtější, jak osmý díl (nebo ten Telltale games like reboot), který už nemá se sérií absolutně nic společného a navíc mi nepřijde na první pohled vůbec ničím lákavý.
Jo, tohle by asi už dneska neprošlo. U tý trojky hned jak vidím tu křivolakou cestu od čaroděje tak mi naskakuje husí kůže:D

Dobrej je ten trollface Roberty "thank you for playing".