@jvempire (31.12.2021 13:22): No na druhou stranu originál bych dnes už nehrál... No říkám dnes a koukám, že jsem tomu tady dával hodnocení před 10 lety a přitom jako bych to hrál před měsícem... děsivé.
@Red (31.12.2021 13:17): Stejná je jen kostra - získat tři "klíče" k otevření brány a zachránit princeznu. Směr zisku tří klíčů je sice shodný, řešení se však prakticky zcela liší. Byť jsou tu náznaky původního řešení, tak to obvykle nestačí a kolem něj se rozvine prakticky nový příběh, který v originále vůbec nebyl. Hra je taky 3x delší než originál.

Jako ono to je dobrá cesta u remaku, jak to u KQ2 pojali, na rozdíl jen od ryzí grafické předělávky, jakou je KQ1 ve VGA, jejíž hraní je vlastně jen speedrun známého v grafice KQ5 a ničím vlastně nezaujme. Problém je, že čeho je moc...tady ten přídavek obsahu naopak přepískli, takže je hra ke konci úmorná a člověk netrpělivě vyhlíží konec. Nehledě na to, že některé reálie jsem měl raději v původní verzi, ať už je to místní kostel nebo hrad upíra. Kdo dohraje KQ 2 jen v remaku, nemůže si v podstatě říci, že dohrál King' s Quest 2 od Sierry.
Chceš teda říct, že děj originálu je jiný? Aha. Já jsem si myslel, že je to opravdu jen technické (případně umělecké) převedení. Ten obsah byl trochu eintopf.
5% jsem tomu remaku nakonec shodil, prvotní nadšení bylo fajn, ale v 2/3 hry mi tam začaly některé věci dost vadit. Některé questy překomplikované, zbytečně větvené donekonečna, příběh taky zbytečně přeplácaný, takový mižung všeho možného, vykrádačka upírské tématiky z QFG4...jakoby mi byla atmosférou ta nevinnost původní verze příjemnější. Každopádně jako indie počin hra opravdu Ačkových kvalit.
Tak konečně jsem se dokopal k tomu si to zahrát a jsem velmi mile překvapen. Ze všech těch fandovských remaků Sierrovek od AGD nebo Infamous Adventures je tahle hra opravdu ta nejlepší a to nejen jako remake, ale prostě jako hra. A co bych velmi doporučoval, tak nejprve si zahrát původní verzi a hned poté si dojet tenhle remake. Protože ono než remake je to spíše New Game + nebo něco jako King's Quest II-2.
@TombSpirit (09.12.2012 20:26): Z vlastní zkušenosti mohu říci, že jde jen o zvyk, a například z trojice variant prvního dílu bych doporučil ten SCI remake od Sierry právě s parserem. Ta hra s ním počítá a klikací verze není úplně to pravé (navíc působí poněkud amatérsky). Pokud člověk dohraje s parserem jednu hru, už mu to přijde normální. Jde pak spíše o to, že ty první AGI adventury nemají parser příliš vyvinutý.

Jinak jsem zde z těchto změn celkem pozitivně překvapen. Ne snad proto, že to musí být nutně změny k lepšímu (to se ještě ukáže), ale z toho, že za tím je vidět nějaký vlastní vklad.
@Artran (09.12.2012 19:10): Konkrétně pro mě je ale ještě důležitější, že tyhle remaky se dají (z dnešního pohledu) normálně ovládat (viděl a možná i zkoušel jsem původní jedničku a to byl masochismus), nedá se snadno dostat do situace, kdy se už hra nedá dohrát a celé je to takové přístupnější a přitom ne nijak zásadně zjednodušené. A jak říkáš, nového obsahu je konkrétně v tomhle remaku docela dost. Škoda, že tyto remaky, zdá se, moc lidí nehraje...