Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Jak se dostanu k předmětům z DLC? Začal jsem hru, myslel jsem, že budou někde na začátku v truhle, ale nejsou. Samozřejmě mám DLC aktivované a to i přímo ve hře, kde je v nabídce Dodatečný obsah uvedeno, jako nainstalované.
@Garret (03.10.2021 20:37): Nad pětkou jsem uvažovala dost dlouho, jenže na druhou stranu mě to dokázalo držet a nutilo pokračovat. Nicméně pořád platí, že nemám ráda číselná hodnocení, směrodatný je pro mě vždy text. Tady popravdě přemýšlím, zda to nehodím na 55 %, ale asi to raději už nebudu komplikovat.

Ano, velmi. A bylo to ještě horší. Výcvik z analýzy inscenací, bohužel, budu s tím bojovat... :))
(aneb proč to nehodím i sem jako komentář)

No vidíš to! To proto, že je to třeba zdůraznit!
@Brasikona (03.10.2021 19:59): no jo, šestka. to je taková ta hranice před totálním odpadem (tj. pětkou) a průměrnou hrou (tj. semičkou).

btw, píšeš velmi... rozmáchle

Hra by jako tahová strategie obstála, v tomto případě jí ovšem přitěžuje nefunkční svět, jímž se vývojáři pokusili navodit dojem výpravného RPG titulu, ve výsledku se však ani nesnaží zahladit nedostatky, které se objevují na každém rohu zcela prázdného a nefunkčního světa. 

- až se mi z těch nefunkčních světů zamotala hlava ;-)
@Brasikona (25.09.2021 01:01): Věštcovy zkoušky jsou nápad naprostého retarda. Je to úplná hloupost a štvaly mě neskutečně. Většinu jsem zvládnul sám, ale na jednom se zasekl takovým způsobem, že jsem hledal řešení na YT. Nakonec jsem ale přetrpěl všechny, protože jsem chtěl ten Maxmiliánův set, se kterým jsem to nakonec dohrál.
@Karasman (komentář): Nechci číst tvou velkou recenzi, abych nebyla příliš ovlivněna, nicméně mám dotaz (a nevím, zda jsi se tam o tom třeba nerozepsal) – jaký máš názor na věštcovy zkoušky? Pro mě je to snad vůbec to nejhorší na celé hře. Nemůžu si pomoci, ale mám pocit, že to nadesignované tak, aby tam hlavní roli hrála náhoda namísto strategie... Nebo fakt tak blbě hraju, 15x po sobě? Třeba jeden boj pro mě stál na tom, zda dostanu bonusový tah (jeden jediný úder by stačil k vítězství) a jiné řešení jsem tam prostě neviděla, ale nevím, třeba mi fakt odchází mozek...
Můžu se zeptat, jestli hra obsahuje normálně mise nebo je celá kampaň jedná jedná velka mapa?

Zrovna tuhle informaci jsem se nikde nedozvěděl..
@Karasman (komentář): Budete si říkat, že tenhle či onen quest je úplně stupidní, že tenhle dialog psal retard, že tenhle interfejs vymejšlel voblouk, budete nasraní, že se hlavní hrdina táhne jako smrad a touhle cestou jdete poslední hodinu už podesáté, ale i tak hru nevypnete a budete se chtít dostat dál. Tomu říkám hratelnost! 

Zatraceně! Že ty mě stalkuješ a poslouchal jsi celý večer za dveřmi, jak se tu nahlas vztekám! :D
Tak mám za sebou 10 hodin, nejdřív jsem z toho byla dost v rozpacích a poměrně zklamaná, ale postupně se dojem zlepšoval a začala jsem se docela dobře bavit. Jenže tu pořád zůstává to ALE i v opačném významu. Připomínek mám dost, spousta věcí mě se*re (jsem sama, nebo se z té hry každých pět minut nebo po každém souboji stává honba za pokladem, abych měla za co koupit nové jednotky? Nebo jsem prostě vyšla ze cviku a hraju to na ho*no?), i přesto jsem u toho však teď seděla delší dobu, než jsem zamýšlela...

A jo, musela jsem si ten dabing přepnout na ruský, ta angličtina je většinu času fakt hrozná. Od doby, co slyším ruštinu, se nevztekám nad každou druhou větou kvůli špatné intonaci, vyvážení zvuku nebo nepatřičnému projevu. O moc lepší. Kdybyste někdo měl pocit, že to "zní blbě", fakt to zkuste rusky, nebojte se toho.
20 hodin ve hře, myslím že jsem dostal přesně to, co jsem očekával. Očividná béčkařina, jak audiovisuálně, tak designově , ale baví mě to. Asi mám úchylku na tyhle slovanský eurojanky. Jako správná ruská hra se s hráčem moc nemaže a nic mu nedá zadarmo a to se mi líbí.
@Charllize (26.08.2021 13:48): Žiadny grind, súboje sa neopakujú. Súboje sú aj zriedkavé, kedže v podstate hlavne nepriateľské skupinky len strážia vstup do inej oblasti. To je aj odpoveď na voľnosť sveta. Je pomerne dosť veľký, ale je limitovaný týmito súbojmi. Potom sú tu už len súboje v prípade nejakej úlohy, takže náhodné poflakovanie nepriatelov po mape a bitky s nimi, nič také sa tu nekoná...
@Neelixx (26.08.2021 12:28): Obtiažnosť sa nastaviť nedá, je pevne stanovená. Asi najľahšie to bude za žoldáka, kedže za čarodejku Katherine mám občas problém a kúzla teda nie sú vôbec také silné, ako v starších Kings Bounty (taká Lebka jedu na najvyššej úrovni je len slabý odvar tej pôvodnej) možno akurát nemŕtvych kosím jedna radosť, ale ľudia mi dávajú riadne na frak.... Spravidla sa ale dá vždy vybrať lokalita, strážená slabšími protivníkmi, cez ktorú sa dá prebiť.

@Karasman (26.08.2021 13:09):  Zatiaľ som len asi v troch štvrtinách hry, takže neviem ako si tam v závere poradí moja čarodejka. Chcel som to dať potom ešte raz za paladinku, ale už teraz pochybujem, že si to dám znova (a to som pôvodný Kings Bounty: Legend a aj Warrior the North dohral dvakrát a mohol by som zase....)
@ad142 (26.08.2021 07:39): Dal jsem tomu stejných 70%. Nejvíc mě štve, že jsem těsně před koncem a mám ukončit dva úkoly - v obou mám před sebou megatěžký souboj a ne a ne to dát... :(
@ad142 (26.08.2021 07:39): Dobrá recenze, včera jsem uvažoval, že si to koupím , ale odradilo mě hodnocení na Steamu, které je momentálně jen něco okolo 50 procent. Jestli to chápu dobře, tak největší problém mají lidi s tím, že se to příliš nepodobá přechozím dílům, což by mě osobně ani moc nevadilo. Kings Bounty 2008 se mi sice líbilo, ale pokud je KB 2 podobnější tradičním RPG jako třeba tebou zmíněný Gothic, Original Sin, Legends of Eisenwald nebo Fallout 1 se spoustou explorace a rozhovorů, tak to jen vítám. Mám jen jeden dotaz, jak je to s obtížností ?
25 odohraných hodín, postava čarodejky, aktuálne 15 level a konečne to začína byť zaujímavé. V súbojoch je už konečne možné taktizovať s kúzlením (na malých leveloch to bolo utrpenie) a niektoré úlohy majú zaujímavé vyústenie a vetvenie. Súhlas s Karasmanom, začiatok bol dosť hrôza, ale tá závislosť na neustálom pokračovaní v hre tu stále je. Stále však platí - strašne veľa zbytočných kecov a priveľmi malé množstvo súbojov. Na Kings Bounty sériu z rokov 2008 - 2014 to nemá ani omylom. Ale uvidíme ďalej...
Tak po několika dnech hraní musím uznat, že ta hra není špatná. Je tam spousta nedostatků, ale ta hratelnost, kdy jste stále hnáni dopředu, tam pořád je a je opravdu těžké od hry vstát. Největší tragédie je začátek, který mě strašně znechutil a kdybych to nemusel hrát na recenzi, tak to okamžitě letí z disku. Když se ale tohle překousne, tak to není tak špatné... ;-)
@Karasman (18.08.2021 07:26): a já si říkal, co tak blázníš s tím nákupem :-) před měsícem jsem sledoval gameplay na Vortexu a moje nadšené očekávání se prakticky vypařilo... uvidíme jak recenze, ale zatím nemám pocit, že bych se do toho chtěl vůbec pouštět.
Tak jsem to včera hrál asi hodinu a půl a takovou kravinu jsem fakt nečekal. Zase si někdo vzal větší sousto, než dokázal skousnout. Bohužel je to částečně moje vina, protože jsem si o hře záměrně nic nezjišťoval, takže jsem ani nevěděl, že už to nebude ta krásná HoMaM like strategie, ale jakás takás Gothicovina, kterou ovšem designoval amatér a já u toho nadávám každých pár sekund. Tohle nezachrání ani ručně dělaný korbel... :(
@Charllize (14.08.2021 18:54): Tak neříkám, že jsou falešné, ale jsou prostě vyrobené v Číně. Pravděpodobně teda. Pochybuju, že to nechávají vyrábět v Japonsku za trojnasob ceny třeba. Jde tam ale spíš o to, že to je prostě zakázková výroba na statisíce až miliony kusů, což mi nepřijde taková bomba jako tady pár desítek ručně vyrobených korbelů v ČR.
@Fritol (14.08.2021 18:41): vezmes fixu...nebo barvicky...
(stejne to neni original od vydavatele/vyrobce, ale made in Xzone vzasade, jestli se nepletu)

me tenhle trend vyrabeni herniho merchu obchody nekde na zakazku co ty hry prodavaji dost leze krkem. Chapu ze to je vzasade fajn, ale je to proste jako adidasky se ctyrmi pruhy :)

Chapes, mam doma Monster Hunter World hrnek a zespoda je logo Capcomu, to je pak jina :)

Ale abys nerekl ze jsem kripl a kazim ti radost, tak se muze stat ze se u nas ten korbel objevi, a kdyz jo, bude tvuj :)
@Tulareanus (14.08.2021 18:29): Jasné, ale ten nemáš s motivem své oblíbené hry. :D To je právě důvod, proč se mi to nechce kupovat, protože korbel sice pěkný, ale hra jde mimo mě. Kdyby něco takového dávali třeba k Hellblade, tak to bude jiná. :)
Korbel vyzerá super, ALE spomenul som si našťastie na to, že jednoduchšie je asi navštíviť nejaký remeselný obchod s keramikou a kúpiť si nejaký korbel tam, alebo online. :)