Ahoj, konečně jsem se dokopal k tomu, abych si to kompletně odehrál. Na pc emulaci nechci, chci to hrát na originální platformě. Starý PS na to k dispozici jsou, protože z bráchy se vyklubal slušnej kolektor. Nicméně....přemýšlím, zda si dát originál na PS2 nebo remaster na PS3. Slyšel jsem nějaký zkazky, že ten remaster se úplně tak nepovedl. Co byste doporučili?
V roce 2004 platilo "normal is new hard"? :D Misty Waters mě zlomilo a musel jsem si to dát na easy
@Charllize (07.11.2017 17:10): Samozřejmě teď neřeším reálné riziko (za to Tě skutečně nikdo nezavře, většina právníků by možná horko těžko pochopila princip, bylo by třeba dokazovat, že daný soubor člověk skutečně místo grabování stáhnul z netu), ale co je technicky legální a co nikoli.

Podle mého naopak zájem o emulace pomáhá prodávat více kusů her, já bych si bez možnosti emulace tolik PS2 titulů skutečně nepořídil.
@Phoenix (07.11.2017 16:59): tech lidi bude zlomek. Spis to budou lidi co to pak sirej po internetu a technofilove kterym to udela dobre. Ale podle me to je tak trochu jedno. Biosy jsem pouzival uz pred 10ti lety a dodnes se nic nestalo:)
@Fatality (07.11.2017 14:50): jj, je to přesně tak jak píšeš, samotná instalace emulátorů epsxe a PCSX2 BIOS neobsahuje. Jenomže bez BIOSu emulaci nerozjedeš a je skutečně otázka, jak velká část lidí používá BIOS, který si grabne z vlastní konzole (IMHO malá a to je právě onen jediný skutečně legální postup).
@Phoenix (07.11.2017 09:30): Nevím, jak u jiných, ale u emulátorů PS 1 a PS 2 (ePSXe a PCSX2) žádné Biosy nejsou, čili ty programy jsou naprosto legální. Nelegální je pouze, když si stáhneš Bios soubor konzole, kterou nevlastníš, ne samotný emulátor.
@Drolin (07.11.2017 14:25): 8GB RAM bude pro PS3 emulaci možná málo (nevím, jak pro RPCS3, ale pro WiiU emulaci v CEMU to málo je), 16GB by se určitě neztratilo. Ale samozřejmě, RPCS3 je teď ve verzi 0.0.3, takže to ještě zdaleka není konec optimalizace.
@Charllize (06.11.2017 23:56): jj, určitě bych neřekl, že na PCSX2 běží všechno bez problémů, jeden příklad za všechny jsou nepříjemné grafické bugy u Musashi. A emulátor PS3 má samozřejmě roky čas, i když mně by stačilo, kdyby na něm bez problémů běžely Demon's Souls (rád si je zahraji znovu, tentokrát za kouzelníka). Já řeším hraní konzolovek pomocí emulátorů z několika důvodů, nemám televizi (i když k PS2 jde asi také připojit klasický monitor, s půjčenou PS3 jsem to tak řešil), nechci v baráku další železo (na PS2 jsem dohrál téměř všechno, co jsem zatím chtěl, krom pár JRPG, která momentálně z časových důvodů nehraji) a emulátor poskytuje široké možnosti nastavení nejen ovládání (toho jsem využil zejména u Dolphin a hrál tak různé Wii FPS na myši), ale i třeba savestate, díky kterému se nemusím rozčilovat, že několikaminutová animace před bossem nejde přeskočit :-)

Emulátory úplně legální nejsou už kvůli BIOS souborům, ale nikdo to neřeší, neb se emuluje se zpožděním (aktuálně emulovatelné konzole jsou buď rovnou mrtvé nebo alespoň dost staré na to, aby byla dostupná další generace).
@Phoenix (06.11.2017 21:37): kdysi jsem emulatory dost vyuzival a co se tyce Playstationu jako bezproblemovy a dalo by se rict 100% kompaktibilni muzu doporucit jen emulator PS1. PS2 taky ujde ale ani po 15ti letech vyvoje tam nektere hry nebezi poradne...PS3 emulator ma jeste tak 10 let cas nez tomu bude dat rikat bezproblemovy:)

Emulatory poskytuji lepsi obraz, vyssi kvalitu renderovani, ale i tak bych doporucil koupit si PS2 nekde v bazaru, je to min o nervy a urcite tam bezi uplne vsechno a kvalitne. Pri zakoupeni komponentniho kabelu ji lze zapojit parkticky do kazde moderni televize a ziskate tim uplne ten nejlepsi mozny obraz a nektere hry jsou pres tento kabel spustitelne skoro v HD kvalite. Investice i s konzoli a pametovou kartou do 1000 - 1500 korun. A budete to mit original, prave retro a prehraje vam i PS1 hry:)
PS: a to nemluvim o moznosti ze se vam podari zakoupit kousek s ,,cipem,, a tim padem se vam otevre brana k uplne vsem hram. Ne ze bych chtel nekoho navadet ale v tomhle pripade to uz je krapet jedno, ony emulatory zrovna PS1 a PS2 nejsou taky uplne legalni, vetsinove :)
@Korbitch (06.11.2017 21:31): jj, PS2 disky jdou normálně pustit v běžné PC mechanice (narozdíl od třeba Wii disků, kde to umělo je pár nějakých obskurních typů mechanik a to jen možná), ale je samozřejmě třeba stáhnout a zprovoznit ten emulátor (PCSX2). Stejně jsem to většinou dělal tak, že kvůli rychlosti jsem si sice koupil originál skrz dobrý pocit, ale hru jsem dojel ze staženého image.

PS3 emulátor teď zažívá boom viz homepage, ale nejsem si jistý jak rychle umí rozjet druhý a třetí díl. Stejně tak vím, že z nějakého důvodu měla jednička na PS3 docela mizerné recenze.

Nejjednodušší bude asi PS Now, jak píše níže PRIVATE MARTIN, ShadowFall si na PC beztak jinak nezahraješ.
@Korbitch (06.11.2017 11:57): Co Tě na tom přesně mrzí?

1) Jednička jde na emulátoru bez problémů a rozhodně stojí za to (to říkám jako člověk, který většinu konzolové FPS produkce hodnotí výrazně níže než průměr).
2) Dvojka a trojka pojede možná v dohledné době na emulátoru trojky.
Tohle mě mrzí. Celá tahle série. Je jen málo her, kvůli kterým jsem zvažoval konzoli. Killzone je rozhodně jedna z nich.