@JohnCZ (11.09.2019 12:37): To já si ho vůbec nevšímal a útočil jsem jen na ty, co běhají. Ono když už s ovladačem fakt umíš dobře, tak je to na normal docela lehké a teď po řadě odehraných her jsem to dal fakt napodruhé. Ale hlavně mi vadí, že je to uděláno dost debilně a pokud je tedy s ovladačem nějaký nováček, tak nemá šanci to dát, i když se přes celou hru prokousal až tady.

Tehdy to ale fakt byla moje noční můra a byl jsem nepříčetný, když jsem to měl dávat. Celkově mi stejně přijde myš lepší na střílečky. S myší bych to dal vždy úplně na první pokus. No, možná bych si věřil a podcenil situaci, tak by mě sundali raketometčíci, ale s myší by to fakt bylo hodně lehké.
@PRIVATE MARTIN (09.09.2019 20:59): To teda. Failoval jsem jak při zkouškovém. :D

@CrocoRay (11.09.2019 08:38): :) Ja těch pokusů měl asi 10 a nakonec se mi osvědčilo běhat po mapě jak šílenej. Ten bossfight je každopádně blbej, protože samotnej boss je nesmrtelnej do té doby, než zlikviduješ jeho jednotky a hra tě na to nijak výrazněji neupozorní. Nejdřív jsem se ho opatrně snažil odsniperovat z dálky, ale když to s ním ani po 10 minutách headshotování ani nehlo, došlo mi, že na to jdu asi blbě. Každopádně jako celek je Killzone 2 výrazně lehčí jak Resistance 3 na stejnou obtížnost. Tam jsem fakt trpěl, že to nebyla už ani moc zábava.
@JohnCZ (komentář): Jsi mě tím prvním odstavcem pobavil :-) A to, že by někdo mohl u toho konce vzteky disk rozlámat, tak já roztřískal obal, jak jsem s ním třískl o zeď :-D

Ale jo, jak jsem hrál podruhé a měl něco zahrané na tom ovladači, tak jsem to také dal na nějaký ten druhý či třetí pokus. Asi jsem to psal v diskuzi, ale nechce se mi to už po sobě opětovně číst. Poprvé to ale bylo 40 pokusů a pokaždé jsem skončil v prdeli.
Jak jsem slíbil, tak jsem hodnocení zvedl o 40% na 50. Tamto bylo hodně neférové a hra mě nakonec při druhém hraní i celkem bavila, ale pořád to má své mouchy a míření je oproti jiným fps titulům takové kostrbatější a ten závěr, i když není těžký, jak to člověk umí, tak je takový úchylný.
Podruhé dohráno. Ke konci mě 3x zabili, bo jsem dělal chujoviny. Ale nebylo to tak těžké a dalo se to. Míření je každopádně pořád na starého čičáka v porovnání s ostatními hrami.

Ale hodnocení bych mohl zvednout. Pak jak si budu předělávat osobní statistiky, tak to dám asi na 50. Místy mě to hodně bavilo, ale pořád je to míření takové těžkopádné a narušuje to požitek. Řada jiných her se hraje lépe a i ten Killzone 3 je na tom úplně jinak.
Tak jsem to podruhé rozjel. Jakože chápu, proč jsem tehdy nadával, když to mohu srovnat s jinými hrami. Míření je tu fakt horší a má to jakýsi posraný dojezd, zatímco u některých her zaměřovač okamžitě zastaví a reaguje lépe a přesněji. Nevím, zda se to dá poštelovat nebo jak to je nastavené.

Ale jinak jsem odehrál asi hodinu a nezabili mě ani jednou. Ten pokrok jde prostě znát. Baví mě to více než při prvním hraní. První hraní bylo neskutečné utrpení a teď se to dá. Jen to míření, když srovnám, tak musím uznat, že pořád mě to štve, ale jinak si akci užívám jinak a je to místy docela jízda a sranda.
Tak jsem to zkusil i na trojkovém ovladači znovu od začátku a pohoda. Asi půl hodiny a vůbec mě nemohli zabít, takže jsem si asi na ten ovladač více zvykl, což nic nemění na tom, že ten konec je tu dost hloupý a přestřelený tím respawnem, tak to hodnocení zatím ponechám.

Přesto uvažuji o trojce, jak už s tím umím na těch páčkách. Ono je to možná tím, že Last of Us mě trochu naučil s tou citlivostí a na čtyřkovém jsem se naučil díky jinému celkovému nastavení a teď už to umím využít i na tom trojkovém.

No, zatím hraji ten Army of Two: Devils Cartel a mám na řadě Haze, tak pak asi půjdu do trojky příští měsíc.

Přinejhorším rozkřápu další hru :-D :-D
@Všivák (25.06.2018 14:43): Já to zkusil jen u toho Killzone a v menu :-D Ale reaguje normálně. Jen nevím u těch pohybů v prostoru, jestli reaguje. Protože u trojky se menu nahýbalo a u čtyřkového nereagovalo. Co se týče samotného pohybu a pak míření a střílení, tak nebyl problém. V tom je 100x lepší a to říkám jako kovaný hráč na PC.

U trojky jsem málem chytil infarkt a začal nenávdět střílečky na konzolích. Se čtyřkou prostě střílím jen o něco hůře než s myší. Jo, nejsem profík a nechci drtit hráče v mulťáku, ale na střední obtížnost dohrát těžší střílečku už by problém nebyl.
Poctivě dohráno na Dualshocku 4. Ten rozdíl mezi ovladači je obrovský a na čtyřce je to o něčem jiném úplně. Každopádně nevím, zda si hra zaslouží vyšší hodnocení. Hrát to na čtyřce, tak hodnotím 50% ale ta hra vycházela na trojku a na tom pitomém ovladači nehratelné.

@RNDr. Gunár Pavel (10.06.2018 09:08): Jsem stará cholera, už se nezměním :-) Ale celkově jsem kliďas. Naštvat mě umí jen hry a ženské a občas i nějaký blbec. Ale tak chápu, že se ta hra řadě lidí líbí. Já měl jen problémy s trojkovým ovladačem a přechod na čtyřku byl totálně úžasný. Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. .... svým způsobem.
@Phoenix (08.06.2018 18:42): Přesně jak píšeš. Ono ti raketometčíci střílí jednu ránu za druhou. S myší prostě prokličkuju a za běhu je dokážu i tou sniperkou dostat přes celou mapu. A to i tak přiznávám, že při té kadenci střel a checkpointem několik minut před tím, bych se jednou nebo dvakrát naštval, že by mě sundali. Na druhou stranu bych neměl problém se prostřílet přes ty ostatní zástupy nepřátel a bylo by to rychlejší. Takhle jsem ale těžce frustrovaný. Stačí malá chyba a zase prdím do hlíny. Pak i když už to celé dám, tak na konci raketometčíci a konec tak jako tak.
@PRIVATE MARTIN (08.06.2018 16:47): Přesně něco takového by na myši nebyl zase tak velký problém. Jenomže pokud chtějí autoři rychlé a přesně trefování pohybujících se cílů, případně rychlé a přesné trefování na velkou vzdálenost, tak je to zkrátka s daným způsobem ovládání ukázková frustrace. A vysoký počet nepřátel s naprosto random bojem s finálním bossem tomu také zrovna nepomáhá.
@Všivák (08.06.2018 15:24): No, disk upřímně přežil a obal jsem vyměnil do jiného, takže ve sbírce to je, ale byl jsem fest rozzuřený.

Já ten respawn vůbec nedával a oni běhali ze všech stran. Hrál jsem to s přemáháním se celou dobu, ale ten konec, kde byl neustálý respawn a na konci po deseti minutách přišeli raketometčíci, tak jsem na vývojáře s tou designerskou demencí vypěnil.

@Phoenix (08.06.2018 14:36): Koment radši ne. To hodnocení si neobhájím, když jsem ho dal tak ze vzteku. Mě hlavně konec znechutil abnormálně a celkově mi to přišlo ovládáním hodně nepřátelské. To jsou dva problémy. Zbytkem mi to přišlo jako průměrná hra. Chtěl jsem tomu dát i 50%, ale v kombinaci s tím koncem a nedohratelností mi ruply nervy.
Sračku jsem dohrál dosledováním na youtube. Absolutně nehratelné. Ještě jsem rozmlátil obal, bo jsem s tím ze všech sil třískl o zeď a rozletěl se i s diskem. Končím s fps na páčkách.
@Neelixx (06.06.2018 11:56): Uncharted mě hodně bavil, ten je v pohodě a také hratelný. Střílí se tam dobře a navíc je to stavěné na jiných věcech než čistém střílení.

Kažedopádně tady si dělají prdel u toho konce, ne? To je nehratelná sračka. Dosledoval jsem na youtube a asi si zaškrtnu dohrání a hodím tomu 10% za to, že si dali práci to dát na disk. Nic víc na tom totiž nevidím a nechápu, proč tam ty prasata daly tolik respawnu a na konci raketometíčky a hovado, co se teleportuje a je skoro nesmrtelné. To je vtip, vy vývojářská hovada, že? Kašlu na ty páčky. Poslední čistokrevná střílečka. Už jsem s nimi skončil na těch páčkách. Dokážu ještě střílet, ale aby mi tam dali raketometčíky a já mám sniperkou na stovky metrů sejmout ty piditrpaslíky, co valí jednu raketu za druhou a checkpoint 10 minut před nimi? Jako fakt vtip, že? Ti vývojáři nejsou normální, když tam dají takovou zvrhlost. No, dávám tomu ještě dva tři pokusy a pak si zaškrtávám dohrání, protože jsem to dosledoval na youtube a to mi stačí. Nebudu ztrácet nervy tímhle hnusem.
@CrocoRay (05.06.2018 20:19): Chtěl jsem si to původně koupit, ale tohohle se taky bojím. MGS 4 jsem dával po čase v pohodě i když mě jako skalnímu pcčkáři ty páčky dávaly ze začátku hodně zabrat. Teď jsem rozjel RDR, hraje se to v pohodě (na normal obtížnost) je tam lehkej autoaim jako support. NIcméně tyhle čistý fps jako Killzone nebo Resistance asi přeskočím. Pravděpodobně pak koupím trilogii Uncharted a Last of us.

Co se týče emulace myši na PS3, přemýšlel jsem nad XIM 4.. pak je ještě novější XIM APEX, který je dokonce levnější, ale v cz bazarech a obchodech nikde nic není. Nevím jestli s tím má někdo zkušenosti.

Odkaz na jejich stránky.
Tak podle gameanyone jsem teprve v polovině a je utrpení to hrát. Nevím, jestli to vzdát, ale psychické zdraví už přestává sloužit.
Končím s páčkami u stříleček. Jsem na tom mostě a hra mě znechucuje a to jsem střílením odehrál 100 hodin snad - Uncharted 3 díly, Red Dead Redemption, cosik Infamous. Ty hry byly hratelné, ale tohle je hnus nehratelný a nevěřím už čistokrevným fps, že by byly hratelné.

Chce se zeptat, zda určité typy myší fungují u každé hry? Uvažuji o koupi tohohle:

herní myš pro PS

EDIT: Jinak praxí a treninkem to fakt není. Po sto hodinách s myší jsem byl jiný borec. Tady po 100 hodinách jsem pořád frustrovaný, že nějakého debila nesejmu. To není zábava zkoušet, zda zamřím nebo ho přejedu, on uskočí a rozstřílí mě na sračky.

EDIT2: Ten odkaz na myš jsem dal pro jistotu ještě do sekce hardware.
@PRIVATE MARTIN (04.06.2018 18:58): No, ono těžko říct, jestli tady si na to zvyknu. Moje palce nejsou na to už od přírody stavěné a prsty mám gramlavé. Spíše na samotné ruce jsem silnější, rychlejší a obratnější.

Ale ono jde taky o to, že s myší se dá volit rychlost poměrně lépe. Tady při určitém nastavení je to i při maximálním otočení páčky pomalé, pokud se s postavou točím kolem své osy a při konkrétním míření na bod zase moc rychlé.

Jako hrát se to dá, ale s myší bych si to více užil. Ono, když vejdu do místnosti a tam tři vojáci a já sundám jednoho a utíkám pryč, abych se uzdravil, tak to není moc moje představa zábavy. Obvykle s myší jsem zvyklý vtrhnout, vystřílet vše a jít dál.
@CrocoRay (04.06.2018 17:15): Ono to môže byť aj tým ovládačom. Aspoň v mojom prípade. S prvým a druhým DualShockom som nemal žiadny problém, ale ten tretí mi nejako nesadol. Hlavne kvôli tým tlačítkam L2 a R2. Nechápem koho napadlo ich takto zhovadiť. A navyše, keď som si nastavil ideálnu ovládaciu schému, zistil som, že pri vykuknutí spoza prekážky musím buď prechytiť celý ovládač alebo ho držať systémom "PlayStation claw", čo je vďaka tým nepodareným triggerom nepohodlné.
Ale hra to inak bola velice dobrá. Jedna z najlepších military sci-fi. Až na to záverečné inferno v paláci. To si Guerrilláci mohli odpustiť. :D

P.S. Aj jednotka mala dosť "tuhé" ovládanie oproti iným hrám na PS2. Ale ako povedal Charllize, chce to tréning.
@Phoenix (04.06.2018 17:50): Ono mě to ani neodpudilo, ale to ovládání je tady horší a jak říkáš, tak mi to degraduje zážitek. Ono je to tady fakt jako Call of Duty, ale to jsem vždy hrál s myší a pak je to něco jiného, když dávám jeden headshot za druhým. Ale ono není střílečka jako střílečka, to je fakt. Třeba Infamous, když pominu, že místo projektilů jsou elektrické výboje, tak je to také střílečka a střílí se mi dobře. Ale je to také TPS a také tam nejde o headshoty. Jde hlavně o to zamířit a střelit. Také Uncharted jsou střílečky místy a také v pohodě. Ale čistokrevné Call of Duty a Battlefield už jen na myši :-)

@Charllize (04.06.2018 18:08): S úkroky je to ještě horší :-D Tam jde o to, že pak se ti celkově mění prostředí a situace, takže musíš páčkou více kroužit a držet zaměřovač na nepříteli, než když jen stojíš. Ale samozřejmě jsem zkoušel.

Jako gamepadem se dají hrát lépe hry jako God of War. Assassins Creed apod., ale co se týče střílení, tak myslím, že myš bude vždy lepší už jen kvůli tomu, že je rozdíl používat celou ruku a páčku :-) Samozřejmě záleží na fyzickém stavu hráče a jak má někdo zmrzačené rameno, loket a zápěstí, tak je to už jiná :-D Ale beru samozřejmě v úvahu zdravé lidi.
@CrocoRay (04.06.2018 17:15): Jsou střílečky, u kterých s tím (takový) problém není. V mezích možností se mi na emulátorech gamepadem slušně hrála Darkwatch, první a třetí Killzone, Urban Chaos Riot Response, Condemned 2 Bloodshot nebo The Darkness. Většinou jde právě ale o hry, kde není třeba dávat jako na běžícím pásu headshoty nebo bojovat proti většímu počtu nepřátel najednou.

Zrovna Killzone 2 má z celé série nejblíže věcem typu Call of Duty, takže pokud Tě vyloženě odpudila, tak bych dal šanci ještě něčemu diametrálně odlišnému. Myš je samozřejmě myš, na ovladači, který z podstaty věci znemožňuje rychlé a přesné zaměřování to u určitého typu FPS bude vždy degradovat zážitek.
Tak Killzone 2 je první a taky poslední čistokrevná střílečka, co hraji na konzoli a přesvědčila mě, že střílečky a ovladač prostě nejdou k sobě. S těmi páčkami je to hrůza a všude vidím tu nedokonalost proti myši. Palcem prostě pomalý přesný pohyb vykouzlit nejde. V těsných koridorech je to moc pomalé, na přesné míření zase moc rychlé.

U takového Infamous nebo Uncharted problém nemám a hry jsem si užil kvůli příběhu, ale tohle prostě nejde. Je to hlavně o střílení a to mě tu nehorázně sere. U takové Infamous nebo Uncharted jsem ani problémy neměl a mířilo se mi dobře. Tady naběhne 20 dementů a loaduju. Stíhat je střílet za pohybu nemám šanci a celkově i to narušuje požitek ze hry.

Nechápu, jak s těmi ovladači můžete ty střílečky hrát. Když je to nehratelné.