Kileak: The Blood

Kileak: The DNA Imperative

09.09.1995
06.09.2015

Vojenská organizace International Peacekeeping Force (IPKF) obdrží 16. srpna 2038 nouzový signál od jednoho ze svých agentů. Ten přichází z Jižního pólu, přesněji ze základny společnosti Byflos Group, která provozuje výzkumné laboratoře. IPKF zde vyšle tým White Lightning, kterému velí kapitán Matt Coda, aby nouzové volání prošetřili. Již při příletu je jejich vrtulník sestřelen a pro příchodu na základnu zjišťuje z hlasových nahrávek doktora Kima, že se podařilo objevit prastarou formu života zvanou "Kileak", která je pravděpodobně původcem všeho života na naší planetě. Kim tohle DNA ale využil k tvorbě mutagenního viru a pomocí balistické střely ho chce rozšířit do světa. Kapitán Coda tak zůstává jediným člověkem, který mu v tom může zabránit.

Kileak: The Blood je klasickou first person střílečkou, která díky sci-fi zasazení nabídne různé hi-tech vychytávky, například v podobě dobíjecího obleku s automatickým mapováním a zvýšenou odolností. Hratelnost spočívá v průchodu základnou a konfrontaci s robotickými posluhovači doktora Kima či řešením jednoduchých hádanek. Příběh je vyprávěn pomocí hlasové komunikace se svým přeživším parťákem a také pomocí nalezených nahrávek.

Hra se dočkala i pokračování v podobě titulu Kileak, the Blood 2: Reason in Madness, známým také pod názvem Epidemic.