Kat

2000

freeware

V této hře se dostanete na post královského kata. Jelikož veškerý majetek minulého kata byl rozkraden, musíte všechny mučící nástroje koupit zpět. Jako kat samozřejmě budete mučit a následně popravovat zločince. K dispozici je vám církev a strážníci, kterým musíte pravidelně dávat peněžní příspěvky, aby vám odchytávali různé vyvrhele. Na začátku nemáte peníze nazbyt, tudíž může být výhodnější propustit některé vězně za tučnou sumu, ale pokud to zjistí král, můžete klidně sami skončit na popravišti.

odkaz na oficiální stránku nefunguje, a pochybuji, že to vůbec nějakou oficiální stránkou je.

Kat je zvláštní hrou, kde jde hlavně o spravedlnost. Jako nově přicházející kat do bezejmenného městečka jsem musel nejprve nakoupit nástroje na výslech obžalovaných, kterých je tu opravdu požehnaně (takové Twin Peaks).

Každý den bylo potřeba vyřešit několik případů, aby se městečko očistilo od hříchu, což je v podstatě cíl hry. Po výslechu jsem obžalovaného buď prohlásil za nevinného, mučil, abych získal více informací anebo rovnou popravil.

Nehorší situace nastala, když byl popraven nevinný a já musel platit jeho pohřeb. Navíc při více špatných rozhodnutích mě král odvolal z funkce a na popravu poslal mě samotného. Určitě nešlo o jednoduchou záležitost, ale nakonec se mi přes všechny útrapy podařila dohrát.

Pro: neobvyklé téma hry, vyslýchání a mučení obžalovaných, zábavné dialogy

Proti: dohrání je dílem náhody