Karnov

Data East •  Quicksilver Software (PC) •  Software Studios (AmstCPC, Spectrum, C64) •  Mr. Micro (C64, Spectrum, AmstCPC) •  SAS Sakata (NES)
1987
leden 1987
leden 1988
1988

Tatarský cop, kozácký knír, široké kalhoty a trepky se zatočenou špičkou, tento popis náleží hoře svalů, říkající si Karnov. Ruský silák a polykač ohně utekl od cirkusu, aby našel babylónský poklad, jenž střeží zlý drak Ryu. Artistovi vůbec nepřeskočilo. V tomto bizarním světě mu totiž stačí udělat jen pár kroků na to, aby se ocitl v divotvorných dimenzích, kde se mimo jiné střetne s džiny, kostlivci na kostlivých pštrosech, tlupami bílých opolidí, pterodaktylem i T-rexem.

Debut studia Data East je dvojrozměrnou skrolovací plošinovkou o devíti levelech s hratelností, která si v jednoduchosti nezadá s výše zmíněným příběhem. Nelehkou cestu, kde jediný zásah znamená smrt, Karnovovi nejvíce zkomplikují právě výše zmínění protivníci, kterým se musí vyhnout, nebo je ničit pliváním ohnivých koulí. Všemožné power-upy významně napomáhají tomu, že si poradí v každé situaci.

Sbírejte červené orby, aby mohl Karnov plivat oheň do více směrů najednou a jen tak ležet nenechte ani káčka, protože za 50 přibude Karnovovi extra život. Mezi další předměty patří sedmimílové boty, se kterými se to běhá a skáče mnohem lépe, bomba na tuhé překážky a nepřátele, žebřík pro dosažení jinak nedostupných míst, bumerang nebo super firebally. Na Karnova pak čekají křídla, potápěčská helma, nebo třeba vševidoucí maska.