Karlův příběh

06.02.2004

freeware

Ve hře se vžijete do role člověka jménem Karel, jemuž se přihodila nezáviděníhodná událost. Jednoho večera ho totiž napadli v temné uličce, a když se ráno probudil, tak si z toho téměř nic nepamatoval. Na zemi však našel klíč, a tak se vydává na cestu za nalezením ztracené paměti. Zda se mu to ve finále povede či nikoliv, je pouze na vás.

Karlův příběh je přímočarý a zcela srozumitelný, není potřeba si lámat hlavu nad tím, jak nalezené předměty použít a pokud si lze s někým promluvit či něco prozkoumat, objeví se vám při nájezdu kurzorem myši na vybraný objekt příslušná ikona. Je zde ukryta i velmi jednoduchá minihra Hon na vlajku, kde máte za úkol, jak už název napovídá, pomocí ducha chytat vlajku.

Hra je vytvořená v Game Makeru, má poměrně dost jednoduchou kreslenou 2D grafiku, neobsahuje hudbu a dohrát se dá za pár minut.

@Thellwin (komentář):

"Další z mnoha podivných výtvorů, při jehož tvorbě musel autor strávit Xkrát více času než potom hráč při dohrání." - ty jo, nechci nic říkat, ale myslím, že doslova všechny hry se tvořily dýl, než hráči strávili čas na jejich dohrání (nepočijete onlineovky).

To byl zas jednou výtvor. Karlův příběh nenadchne ani příběhem ani hlavním protagonistkou Karlem a už vůbec ne vizuální stránkou. Existují sice i horší počiny, ale ne o moc.

Jde o kratičkou adventurku, jejíž dohrání trvá opravdu pár minut a není potřeba se k ní někdy v budoucnu vracet. Pokud si Karlův příběh nezahrajete, vůbec o nic nepřijdete.

Pro: krátké

Proti: příběh, Karel, vizuální stránka

Čas od času si zahraji nějakou odpadní hru, abych se trochu rozptýlil. Nejradši sáhnu po nějaké české freeware adventuře. Protentokrát jsem si vybral Karlův příběh. Moje očekávání mě nezklamala. Hra má opravdu otřesnou grafiku, dialogy jsou vážně dementní a příběh, jako v této hře, nenajdete ani v těch nejhorší béčkových německých filmech. Přesto ale dávám tomuto kousku 10%, protože mě na pár minut zabavila a také oceňuji snahu autora vytvořit podobnou hru. A furt jsou tu ještě mnohem horší hry, než je tato...

Pro: na pár minut zabaví

Proti: všechno ostatní (příběh, dialogy, inventář, grafické zpracování)

Další z mnoha podivných výtvorů, při jehož tvorbě musel autor strávit Xkrát více času než potom hráč při dohrání. Narozdíl od některých jiných kousků podobného ražení to není naprosto stupidní proklikávačka, občas je nutné se malinko, ale opravdu malinko zamyslet. Ovšem nic, co by dělalo komukoliv s IQ > 50 nějaký problém.

Zpracování je otřesné, takže po dohrání doporučuji smazat a rychle zapomenout, což se asi u každého stejně stane velmi rychle.

Pro: Jde to smazat :)

Proti: Vše ostatní