Jurassic War

1997

Po době ledové a několika katastrofách se z mořského dna vynořil ostrov, na němž znovu ožili dinosauři. Boj o ovládnutí ostrova mezi primitivními lidskými kmeny tak začíná.

Jurassic War je klasická RTS po vzoru hry Warcraft. Na výběr je z osmi různých kmenů, které se od sebe liší jen drobnostmi. Hraní spočívá v běžném budování základny, produkci jednotek a likvidaci všech nepřátelských budov. Kromě obyčejných primitivních zbraní dojde později také na kouzla. Jediným potřebným zdrojem je zde maso, které se získává lovem divoké zvěře. Lehce neobvyklým prvkem pro žánr je zlepšování vlastností všech postav, jak úspěšně procházejí boji.

Úplně zapomenutá hra a přitom pro mě jedna z nejzásadnějších, co jsem kdy hrál. Minimálně mám na ní strašně moc vzpomínek. Úžásná věc na téhle hře bylo to vylepšování postav. Na začátku slabá jednotka mohla na konci vyvraždit celou nepřátelskou základnu. Je tady osm různých kmenů, jak se píše v anotaci, ale liší se od sebe hrozně moc! Některé jsou primitivní, některé jsou velmi jednotvárné (mají v podstatě jednu použitelnou jednotku) a některé mají tak silná kouzla, že jsou takřka k neporažení. Stejně mě ale vždycky nejvíce přitahoval kmen Tyrano, ve kterém jste si najímali různorodé dinosaury. Silnou stránkou hry byla i typicky úchylná japonská hudba. Tahle hra je strašná pecka, která se mi trefila skvěle do vkusu a je dost možná mojí nejmilejší RTS. A než se to za těch osm kmenů dohraje, tak to chvíli trvá, zvlášť když to není zas až tak lehké.

Pro: RPG prvky, rozličnost kmenů, hudba, originální prostředí pro RTS

Proti: nevyrovnanost síly kmenů, přičemž některé nabízejí velmi málo příšerek...