Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Journey of a Roach

04.11.2013
68
21 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Hra zavádí hráče do post-apo světa stiženého nukleární válkou, která kompletně zdecimovala lidskou rasu a kontaminačním spadem narušila přirozený systém fauny a flóry. Jedinými přeživšími tvory této 3D point-and-click adventury s 2D komiksovými animacemi jsou švábi a jim podobná havěť, imunní vůči radioaktivitě.

Ujmeme se role švába Jima, jenž se se svým společníkem Budem snaží z podzemního labyrintu vystoupat zpět na povrch zemský. Veškerá komunikace, která ve hře probíhá, je líčena skrze klasické komiksové „bubliny“. K tomu, abyste zpracovali příběh do jeho konečné podoby, bude potřeba na interiér místností nahlížet z jiných úhlů pohledu. Jako šváb dokážete lézt téměř po každé stěně. Při správném natočení kamery se dříve nedostupné lokace, neproniknutelné překážky a nedosažitelné předměty stanou přístupnými.

Journey of a Roach vás při procházení rozptýlí nejednou humorně logickou hádankou, ale také vtipným hudebním i zvukovým podkreslením.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Za těch necelých 80 centů v letních slevách na Steamu je to jasná koupě. Příjemná 3D adventurka, která na tři hodinky zabaví hezkými animacemi a pohodovým gameplayem s minimem zákysů. Hra je prakticky bez textů, postavičky se mezi sebou dorozumívají roztomilým žvatláním a komiksovými okénky (přesto je interface přeložený do češtiny). Po grafické stránce nemám, co bych vytkl a až na pár drobných grafických bugů hra běží bez problému. Příběh asi moc nepřekvapí, ale jeho podání je sympatické a bavilo mě sledovat, co se stane dál. Herně je to klasické běhání po ne moc velkých lokacích sem a tam, kombinování předmětů a řešení puzzlů. Obtížnost není nastavena moc vysoko, avšak zaseknout se občas přeci jen dá a to hlavně kvůli tomu, že hlavní postavička (šváb) umí lézt po zdech a je tedy snadné občas nějaký ten aktivní objekt přehlédnout. Přesto jsem se u hry více bavil, než stresoval, a tak to má dle mého názoru být.

Pro: roztomilá grafika a animace, tak akorát obtížnost, hratelnost

Proti: kratší herní doba, příběh nepřekvapí

+18
  • PC 65
Herní výzva 2018: "Nerozbalený dárek"

Daroval Kwoky.

Pár adventur od vydavatele Daedalic jsem už hrál, o to víc mě překvapilo, že namísto klasické dlouhé point and click 2D adventury se jedná o kratší 3D adventuru, kde jen myš nestačí. Stylizace je komiksová a hraje hodně na roztomilost postav, ne nepodobnou hrám od Amanity, ovšem bez nějakých uměleckých ambic.

3D zobrazení zde má své opodstatnění. Hrajete totiž za (humanoidního;)) švába, se kterým můžete lézt po zdech i po stropě a potřeba nechodit jen po zemi je součástí řešení mnoha puzzlů. To se odehrává v podzemí apokalyptického světa. Nečekejte však nějaké humanistické či emocionální drama, vše je v humorném duchu. Zápletka klasická, zachraňujete svého parťáka ze zajetí mravenců vzývajících radioaktivní bombu:)

Lokací je velmi málo a samotné hádanky nejsou zas tak obtížné. Mnohem více záseků je kvůli minutí nějakého předmětu. I když mě začátek hodně bavil tak jsem byl nakonec rád, že je hra relativně krátká (Steam ukazuje 5h), přišlo mi že už mě autoři nemají čím překvapit.

Největší silou hry je především její stylizace, roztomilost postav a pohyb ve světě v několika rovinách. Potěšila mě i česká lokalizace.

Pro: stylizace, roztomilost, lezení po stěnách a po stropě, čeština

Proti: občas ovládání a logika puzzlů, málo lokací, neambiciózní příběh/vyznění

+17
  • PC 75
Musím uznať že herná výzva je výborná vec z dôvodu že vás občas prinúti siahnuť po hre ktorú bi ste asi tak skoro nezapli. A som rád že som sa v rámci kategórie Lidem vstup zakázán rozhodol dohrať práve Journey of a Roach.

Hra aj so svojím veľmi krátkym časom dokáže pobaviť. Či už celkovým vzhľadom, hlavným predstaviteľom alebo jednotlivými situáciami. Ovládanie je jednoduché a jediné čo si človek občas musí všímať je, na ktorú stenu môže vyliesť ( čo je mimochodom veľmi pekná mechanika tejto hry ). Príbehovo hra nejako nevyniká ale to bi nikto pri hre ktorá má okolo 4 hodín nemal čakať. Hádanky niesú nič zložité ( ale občas som sa musel zamyslieť ) ale je na ich spracovaní vidieť kúsok kreativity. Veľmi ma pobavili hlavne mravce a ich Führer, ktoré mali predstavovať ( aspoň podľa mňa ) určitú karikatúru na nemcov za druhej svetovej vojny. Vec ktorá mne osobne nesadla boli určite lokácie ktorých bolo málo ( poväčšine ste v jednej lokácí mali veľké množstvo puzzlov ktoré ste musely dať dokopy ). Vývojári do hry určite mohli vložiť viac času a úsilia ale nato aká je hra krátka tak pri nej dokážete celkom slušne zrelaxovať. Jednu vec ale nedokážem pochopiť, prečo je interface preložený do čestiny ked sa v hre nepovie ani jedno slovo a postavy čo sa v hre vyskytujú po celú dobu len nezmyselne žvatlú.

➤Čas strávený v hre: 3 hodiny
➤Achievementy: 8/18

HODNOTENIE: 75/100%

PS: jedná sa o môj osobný pohľad, ktorý sa nemusí zhodovať s názorom ostatných.

Pro: vzhľad, jednoduché ovládanie

Proti: lokácie, herná doba

+17