Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Jim Power: The Lost Dimension in 3D

Buck Rogers: The Arcade Game

10.12.1993
75
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Jim Power: The Lost Dimension in 3D přebírá od předešlého Jim Power in "Mutant Planet" (1992) stavbu úrovní i estetickou stránku, příběhovou však nebere v potaz. Nejedná se tak o pokračování, ale o remake. Je zde Vulkhor i krásná prezidentova dcera Samantha Halley, kterou je třeba zachránit z jeho spárů. Úplně stejně vyhlížející záporák se nyní jmenuje Vaprak a chce zničit Zemi, poslední překážku mezi ním a mezidimenzionálním vortexem. Z planety mutantů v galaxii EXORTOS je teď paralelní "ztracená dimenze" s tendencí zmutovat všechny formy života, které v ní po delší čas zůstanou.

Jimmyho druhá z celkových tří her je kombinací svižné skrolovací akce a plošinovky, hratelností blízká například arkádě Gods (1991) nebo Turrican sérii (1990-1995). Úrovně, kterými se hrdina prostřílí svým blasterem s kadencí samopalu jsou plné překážek, ale také power-upů a klíčů otevírajících další cestu. Když není zbytí, lze použít smart bombu, která zničí všechny právě přítomné nepřátele. Zbraň lze postupně upgradovat a "pozemní" levely, kde z profilu zabíraný hlavní hrdina běhá a skáče, střídají úseky ve vesmírné lodi. Zde stačí čistit obrazovku od nepřátel a vyhýbat se různým objektům.

Hlavním tahákem a důvodem vzniku hry byla podpora anaglyfu, stereoskopické techniky vyvolávající iluzi 3D. Proto byly k původnímu vydání hry pro DOS a SNES přibaleny 3D brýle značky Nuoptics. V řijnu 2015 se obě verze dočkaly re-releasu na Steamu v rámci balíčku Jim Power - The Lost Dimension.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.