@Phoenix (02.01.2013 15:00): Vizuál u Amigy je velice osobitý, leč z videa ReVOLUTION to příliš poznat není (ale další poměrně zajímavá FPSka o které jsem nikdy neslyšel :), Jinak Battle Squadron mohu jen doporučit, ostatně kolik her v recenzi v seriózním magazínu dostalo 109 procent :).
@Drolin (02.01.2013 14:19): jj, Shadow of the Beast má taky geniální hudbu, Battle Squadron neznám. Na Amize jsem krom hudby žral uměleckou část vizuální stránky (Perihelion, Ambermoon, Chaos Engine a asi milion plošinovek), trochu mi ji právě připomněla téměř neznámá rumunská akce ReVOLUTION.
Hulbeck ma motivuje tiez, aspon skusit by som mal. Este doplnim zw robil aj hudbu k prvemu Turricanovi nielen k T2, a prave T1 soundtrack mam este o kulincek radsej ako T2.

@Drolin (02.01.2013 14:19): Tak o tom snad nikdy nikto nemohol viest pochybne diskusie, ledaze by ich viedol z oddelenia ustavu Doc. Chocholouska. Amiga mala 4 samplovane kanaly kdezto taky Soundblaster na PC mal iba jeden a zbytok boli iba FM syntezove kanaly.
@Phoenix (02.01.2013 14:13): Jo, Amiga, co se hudby týče (skvělé 1 a 2), válcuje SNES, Megadrive i většinu DOS produkce. Snad jen Turbografx (PC-Engine) je na tom podobně, tamní japonské hry mají také skvělé ozvučení z většiny případů.
@Drolin (02.01.2013 14:08): Aha, jak se tak dívám, tak se jedná o člověka, který vytvořil mimo jiné hudbu ke geniálnímu Turricanovi 2 (a Apidyi, tu jsem zatím nedohrál). Tím se mnohé vysvětluje. A ne, na hc101 špatný článek ještě nevyšel :-)
@Phoenix (02.01.2013 14:02): Chris Hülsbeck vytvořil hudbu? Tak to je informace, která ihned Jim Powerse zařazuje do mého "to play" seznamu aniž bych o hře cokoliv věděl :).

A tak mě napadá, zda na hc101 vůbec někdy byl špatný článek :).
Teprve nedávno jsem dohrál na Amize (srabsky s ukládáním, na většinu plošinovek jsem levý jak šavle :-) ). Amigácká verze má nezapomenutelný hudební doprovod. Na SNESu vyšel remake The Lost Dimension in 3D.

Výborný článek o sérii Jim Power na Hardcore Gaming 101

Jinak firma Loriciel vyrobila také hru Golden Eagle, která mě naprosto fascinovala, ačkoli jsem nikdy nebyl příliš schopen pobrat herní principy.