JASF: Jane's Advanced Strike Fighters

18.10.2011
21.10.2011
31.10.2011

JASF: Jane's Advanced Strike Fighters je "stíhací" simulace, která otevírá všem milovníkům leteckých her rozlehlá, vzdušná virtuální bojiště, na nichž hráč svými výkony rozhoduje, jak celá bitva dopadne. JASF se odehrává v prostředí Blízkého východu, ve fiktivní zemi zvané Azbaristán. K dispozici budete mít samozřejmě široký výběr leteckých strojů. Jako vůbec první hra ze série Jane's je tento díl veskrze arkádovou záležitostí.

Singleplayer kampaň obsahuje 16 misí, ve kterých bude hráčem řízený stíhací letoun ničit pozemní, námořní i vzdušné cíle, to vše na ploše zahrnující více než 65.000 km². Multiplayer dává prostor ukázat se až 16 živým stíhačům. Co-op režim pro 2 až 4 hráče zase nabízí příležitost být ve vzduchu sehraným týmem.

Varování: tahle hra se tváří jako letecký simulátor z dílny legendárních Jane's Combat Simulation ale opak je pravdou, je to čistá arkáda. Nejedná se tedy o nástupce výborných leteckých simulátorů Jane's IAF a USAF, jak by dle jména mohl méně znalý pilot soudit.

Přestože mám rád letecké simulátory, arkády nezavrhuji.
Aby bylo jasno, pokud hledáte moderní leteckou arkádu, mrkněte se na PC po Tom Clancy's HAWX a na konzolích po Ace Combat. Oboje je mnohem lepší.

Pokud naopak hledáte duchovního nástupce Jane's IAF/USAF poohlédněte se po sérii Strike Fighters 2, která je v mnohých ohledech v podobném duchu jako IAF/USAF.
Tzn. nepotřebujete studovat 500 stránkový manuál před prvním vzletem a užije si tak i sváteční pilot, který létá jednou za víkend.

A pokud přeci jen tuhle hru chcete zkusit, varoval jsem Vás.

Pro: nic

Proti: snaha o vyždímání kdysi slavné značky výrobce leteckých simulátorů na PC