Odzkoušel jsem to pod Windows XP 32 bit s 3Dfx Voodoo 2 (Glide) a úplně bez problémů. :)
@Richmond (30.11.2018 18:07): je to přesně tak! Ty DOSovské si zahraješ bez sebemenších problémů pod DOSBoxem ale ty z úsvitu 3D akcelerátorů bohužel hůře. Kdybys viděl co hodin jsem strávil tím jako to rozjet....a nejen to ale i Jane's IAF a USAF.

EDIT: schválně jsem to teď zkusil nainstalovat pod W7 SP1 kde mám Intel CPU a Nvidia GPU a výsledek je stejný jako na kombinaci AMD CPU a AMD GPU.
@Rapier (30.11.2018 17:18): No vidíš, jseš dobrej :) Je velká škoda, že zrovna v tomhle období vznikaly parádní simulátory a dnes po letech je strašnej oser to zprovoznit na moderních systémech. Ty dosovské to je úplná lahoda. Aces of Pacific se rozběhne za pár vteřin a vše šlape jako hodinky :)
@Richmond (22.11.2018 06:02): tak to mě poser nebo raději ne :) Normálně jsem to nainstaloval s ISO (Deamon tools) na laptopu s Windows 8.1. Pak instaloval patch v1.17f a poslední verzi nGlide. Aniž bych dělal cokoliv jiného jako např.: aplikoval mód zpětné kompatibility nebo tak něco hra se nejenom normálně spustí v GUI zcela bez chyb a pochopitelně i v misi!

Pod Windows 7 SP1 jsem to nebyl schopen rozchodit žádným způsobem! To je mazec. Aby měl člověk na každý Jane's simulátor jiný OS.
Tak jsem přišel na to, že naprosto nejlepší je hrát Jane's F-15 pod Win9x, v mém případě pod Windows ME (které mimochodem useri naprosto neprávem posílají do kytek, a přitom jsou stabilnější než Windows 95/98/98SE - přinejmenším já mám tuto zkušenost z minulé i současné doby).

Na mé sestavě:
MB QDI Legend Briliant 1 (Intel 440BX, slot 1), Pentium III 650, 512MB SDRAM, ATI Radeon 7000 32MB DDR AGP 4x, 3Dfx Voodoo 2 12MB PCI, Sound Blaster PCI 128, HDD WD 40GB ATA 33 (UDMA 2 / 33 MB/s) CD drive, Floppy Drive 1.44MB

To jde hrát naprosto v pohodě. Mám 24" LCD a když zvolím v OS na grafice rozlišení 1024*768 tak mám pravý 4:3 jako na 17" LCD (velikost odpovídá). Velkou výhodou tohoto Radeona je fakt, že LCD přes VGA kabel detekuje automaticky poměr stran (zachovat poměr stran), takže nemusím neustále LCD přepínat v GUI a v každé misi na "zachovat poměr stran" manuálně.

Další výhodu je 16x Anizotropní vyhlazování a 4x Antialiasing, bohužel tento 64 bit Radeon 7000 (nebo označení VE) zvládá jen 4x AA na výkon což jde poznat na kvalitě ale vše je na 100% plynulé, jakmile dám 4x AA na kvalitu hra se doslova zastaví. Pochopitelně to mohu vyřešit tím, že do sestavy dám ATI Radeon 8500 64MB který už má jiný výkon.

Zrovna teď jsem to zkusil s Nviida FX 5200 128MB AGP 4x na max. kvalitu AA vyhlazování (Nvidia umí až 8xS, já měl nastaveno 4x) a anizotropního vyhlazování (Nvidia umí "jen" 8x) ale na rozdíl od Radeonu jsem neměl textury země.... :( Hm. Jdu to zkusit bez vyhlazování.

EDIT: bez vyhlazování vidím konečně textury země a prý Nvidia měla kdysi lepší drivery než ATI. Ani náhodou!

EDIT2: ta FX 5200 je hrozný šrot. Pamatuji si, že můj Radeon 9000 PRO 64MB DDR byl mnohem rychlejší. Zapnul jsem 2x AA a 4x AZ vyhlazování a mám z toho stále slide show, no alespoň že už se zobrazují správně textury země. Na to že ta GPU má 128MB RAM výkon nic moc.

Super ale je, že naprosto vše funguje v pohodě i můj Microsoft Sidewinder Precision 2 USB z roku 2000 má software jen pro Win 9x takže mohu konečně programovat tlačítka na joysticku.

@Richmond (22.11.2018 06:02): tak tys to rozjel pod Windows 10. Hezké, škoda že si nepamatuješ jak. Já to marně zkoušel na jedné sestavě pod W7 64bit, postupoval jsem podle návodů na netu ale nebyl jsem úspěšný.
@Rapier (22.11.2018 00:26): Protože mám doma krabici s českým manuálem, taky jsem to zkoušel zprovoznit na Win10. Samotný lítání šlo dobře, ale v menu mi neustále problikávala plocha počítače a blbě se to překreslovalo. Byla s tím spousta nastavování a workaroundu, už si nepamatuju co všechno jsem nastavoval (horší bylo snad jen zprovoznění Uncommon Valor).
Tak jsem zprovoznil Jane's F-15 na Windows XP SP3. Ani s posledním patchem 1.17f mě to neběží v D3D (s ATI HD 5750, se starší GPU by to asi jelo a žádnou starší Nvidia do PCI-E bohužel nemám) ale pouze v Glide. Mám ve starší sestavě 3Dfx Voodoo 2 a chvíli mě trvalo, než jsem našel patřičné ovladače pro Windows XP, které fungují a hra nepadá (konkrétně tyto).
Hra běží jen v 640*480 (zapnutý mód kompatibility pro Windows 95 nebo 98) a jde vidět, že podpora Glide byla přidána na poslední chvíli (kvalitativně se to na F-22 ADF/TAW nechytá) a tvůrci s tím neměli moc zkušeností. Kdo nemá 3Dfx může si stáhnou nGlide, což je emulace 3Dfx. Pod Windows XP nejsou ve hře žádné problémy v menu, s filmy, apod. na rozdíl od Windows 7 64bit kde se mi hru nepodařila zprovoznit.

Nejlépe to pochopitelně jede pod Windows 95/98/ME. :) Chtělo by mít 17/19" 4:3 LCD takhle musím neustále přepínat 24" LCD z režimu celé obrazovky na zachovat poměr stran.
Tento letecký simulátor, respektive jeho demo z časopisu SCORE jsem hrál už v roce 1998. Tenkrát jsem neměl samozřejmě 3Dfx Voodoo 1, protože za těch 6000 Kč - což byl tenkrát můj celý plat v hrubém! - to prostě nebylo možné zakoupit bez dlouhodobého šetření. Díky tomu si teď plně uvědomuji jak je dnešní HW levný. Komponenty stojí v dané třídě +/- stejně jako tenkrát ale dnešní platy jsou někde jinde. :)

Naštěstí JF-15 byl velmi dobře hratelný i bez 3Dfx a na mém tehdejším "dělu" AMD K-6 233MMX, S3 Virge DX/GX 4MB to demo bylo naprosto plynulé.
Už tenkrát mě Orel učaroval. Byl to Neuvěřitelně propracovaný letecký simulátor a mám pocit, že v našich kotlinách tak trochu (neprávem) pozapomenutý. Ve své době, tzn. v době vydání v roce 1998 to byl bezkonkurenčně nejrealističtější letecký simulátor a nebýt DID EF2000 s 3Dfx patchem nebo DID F-22 Air Dominance Fighter a, o rok později s famózním F-22 Total Air War tak by se dalo stručně říci, že v roce 1998-1999 nebyl na světě realističtější letecký simulátor.

Ono stačí se začíst do rozhovoru s jedním s vývojářů aby člověk získal přehled. Viz odkaz

Vše o Janes F-15 viz link odkaz

90 léta 20 století byla zlatou érou leteckých simulátorů, respektive konkrétně roky 1995-2000 a Janes F-15 patří mezi ty nejlepší a já mu budu věnovat svůj čas, protože tohle dílo mě uniklo v době vydání a později jsem přeskočil JF-15 a začal dlouhý běh s Falcon 4.0 a Super Packy.....až dodnes.

Každému kdo nehrál a nedohrál doporučuji si zahrát. V mnoha ohledech dodnes tento sim nemá konkurenci a ani vousatá 3dfx grafika nic nezmění na faktu, že to je stále v mnoha ohledech nepřekonána klasika.