Incubation: The Wilderness Missions

1997

Stand-Alone datadisk s podtitulom The Wilderness Missions naväzuje na pôvodnú hru Incubation: Battle Isle Phase Four a rozpráva príbeh skupinky mariňákov, ktorí ostali pozadu a zostali tak trčať v bojovej zóne plnej slizkých mimozemských entít. Velenie si myslí, že sú mŕtvi. Preto musí ich hráč túto malú skupinku bojovníkov previesť taktickými bojmi s hordou nepriateľov, aby sa dostali k vysielaču cez ktorý by vyslali signál veleniu.

Okrem tradičných datadiskových nových máp/zbraní/nepriateľov fanúšikov isto potešil aj pridaný editor, v ktorom si mohli vytvárať vlastné dobrodrúžstva.

Datadisk k Incubation. Tohle označení je docela výstižné.

Potěšující je samotný fakt, že datadisk vyšel, noví nepřátelé a nové zbraně jsou taktéž vesměs povedení.

Problémem je absence nějakého soudržného příběhu (narozdíl od Incubation, kde byl hráč udržován v napětí a poháněn neustále kupředu), a navíc po nadějném (a tuhém) začátku také prakticky zmizí jakákoliv obtížnost hry (s tím trochu souvisejí nové zbraně a fakt, že je možné velice rychle vycvičit vojáky).

Kolem a kolem mě datadisk spíš zklamal (což je dáno tím, že jsem měl po Incubation velmi vysoká očekávání), na druhou stranu i přes to všechno jde o velmi povedenou a zábavnou hru - jen jsem čekal víc.

Také bych měl zmínit některé problematické chyby v neopatchované verzi (kvůli kterým není možné dokončit příběhové mise) - normálně by to nebyl až takový problém, ale hra se vyskytuje v několika nekompatibilních verzích, na které nejde aplikovat patch. Naštěstí je dostupná plně funkční verze s patchem (bohužel ne zrovna u vašeho nejbližšího prodejce, jestli chápete, kam tím mířím... Alespoň je originální CD možné použít pro audio).

Pro: Pořád Incubation, nové zbraně a noví nepřátelé

Proti: Chyby, repetitivnost, slabší příběh, nízká obtížnost