In Pursuit of Greed

1995

Další hra z nekonečné série doomovek, neboli her, jejichž předlohou byly legendární střílečky Doom či Wolfenstein 3D. Těchto her vznikala tehdy celá řada a každá se snažila přijít s něčím novým. V tomto případě by se dalo hovořit jen o trochu jiném systému zdolávání úrovní, kde je vše podmíněno počtem dosažených bodů. Ty získáváte sbíráním předmětů nebo zabíjením nepřátel. Jednotlivá kola jsou tedy pomyslné bojové arény, ve kterých musíte nasbírat určitý počet bodů, aby vás hra pustila dál.

Greed ovšem prošel mezi hráči takřka bez povšimnutí. Na vině bylo hned několik faktorů. Grafika balancuje někde na rozhraní mezi Wolfensteinem a Doomem, což je v roce 1996 na pováženou. Ve hře hráč potká poměrně málo nepřátel a často také dlouho bloudí po okolí, aby našel předmět či další cestu ven. Navíc hra vyšla v době, kdy se začínal hrát Duke Nukem 3D, jenž nastavil pomyslnou laťku 3D akčních her nesmlouvavě vysoko. Snad jediné, co na hře překvapilo, byla vydařená hudba.