In 60 Seconds

2009

freeware

Pokud se řadíte k těm, kteří nadávají na freewareovky, které se dají dohrát za pět minut, budete tuto hru doslova nenávidět. Celou hru totiž musíte dokončit za šedesát vteřin, čili jednu minutu. Pokud to v tomto čase nestihnete, můžete začít znova.

Že je jedna minuta málo? Vždyť ve hře za tu dobu projdete čtyřmi světy a použijete deset speciálních schopností/bonusů. Kolem těchto bonusů se vlastně točí celá hratelnost, neboť vždy je potřebujete k postupu dále. Například dvojitý skok, střelba, rána pěstí atd.

Kromě zabijáckého časového limitu a nutnosti sbírat bonusy je jinak hra čistokrevná plošinovka, kde hopsáte s jakousi kuličkou s nohama.

Už když jsem to hrál já (~2 měsíce nazpět), ten link na ofic. stránkách byl nefunkční.

In 60 Seconds dostává svému názvu, protože je třeba tuto plošinovku dohrát do jedné minuty. Někomu to může připadat málo, ale i v tak krátké herní době je nastřádána spousta možností, jak hru dokončit.

Narazil jsem na tři různá zakončení podle toho, jaké bonusy jsem za tu chviličku stihl sebrat, takže jsem se hrou strávil asi hodinu. Pak už mě ale to hopsání přestalo bavit a pustil jsem se do něčeho jiného.

Pro: chytlavá hratelnost, bonusy, tři různé konce

Proti: po čase omrzí

To se mi zas na disk dostala hříčka, jen co je pravda. Při prvním spuštění mě napadlo, není to jen barevné You Probably Won't Make It? Kdepak, není.

Začalo to nevinně, prý dohraj to za 1 minutu. No problemo, je to poměrně snadné a během 10-15 minut to musí dohrát každý, a přesně na takovou dobu to zabaví, pocaď 50%. Zvuky, grafika, hratelnost, vše průměrné na freeware.

Jenže hlavní zlom přišel až po prvním dohrání, probudilo se ve mně zvíře, které chce z cílového času vymáčknout každou setinku. A to je ono, znovuhratelnost a výzva k dosáhnutí co nejlepšího času. Na to jak je hra krátká, nabízí poměrně dost možností. O tom svědčí i můj vypocený čas 23:82, který by mi na začátku hraní přišel absurdní.

Pro: Znovuhratelnost, výzva (ideální pro speedrunnery)

Proti: Jinak tuctová hopsačka