Impostor Factory

30.09.2021

Impostor Factory je 2D adventura ve stylu předchozích dílů od studia Freebird Games, které stojí za tituly To the Moon a Finding Paradise.

V předchozích kapitolách jsme sledovali příběhy doktora Neila Wattse a doktorky Evy Rosalene, ale v tomto příběhu tomu tak s největší pravděpodobností nebude. Tentokrát sledujeme příběh Quincyho. Quincy se dostaví na slavnost do opuštěného sídla. Hned chvíli po příchodu se začnou dít nezvyklé věci a Quincy začne rozplétat záhadu místa, kde se ocitnul.

Impostor Factory je další hra ze série Sigmun Corp. nejde však vyloženě o další pokračování ale spíše o spin-off. Ujímáme se jiného hlavního protagonisty, který právě dorazil do odlehlého sídla na nějakou oslavu. V průběhu večera se však začnou dít stále podivnější věci a je na nás tomu všemu přijít na kloub.

Stejně jako předchozí hry z této série se jedná hlavně o příběh, který je zas velmi povedeně napsaný a odvyprávěný. A i přes to že hlavními protagonisty jsou nové postavy, ke kterým si v průběhu musíte najít cestu dokáže nakonec dojmout a celou cestu si velmi užijete.

Mohu tak vytknout jen jednu věc, a to jak dlouho vždy musíme čekat na pokračování. Protože tenhle příběh rozhodně ještě není u konce. Tajemné náznaky v potitulkových pasážích stále pokračují. Říkat tak cokoliv dalšího by už bylo zbytečné, pokud vás bavili předchozí díly série bude vás jednoznačně bavit i tento.

Pro: Výborně napsaný doplňující příběh

Příjemný a nostalgický dovršení série her To the moon a Finding Paradise.
Hra je oproti dvěma zmíněným předchůdcům o něco slabší, v závěru bohužel chybí nakládačka emocí.