Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

no proste il 2 jednicku en pekne do vitrinku a ke hrani origo placku ze score il 2 1946 bez ochran , takztez mam origo placku 1946 pracne koupenou , taky jen do vitrinky protoze starforce :(
Z principu nemám rád proti-pirátské ochrany. Tvůrci často argumentují tím, že jinak by se na PC pirátilo ostošest a oni přišli o zisk.

Vlastním od Playmanu originál DVD s IL-2 Sturmovik. DVD s hrou je tak dokonale chráněno nakopat vydavatele do zadnice - zdravíme UbiSoft, že ochrana systému se snaží obejít zabezpečení (Kernel) Windows NT (počínaje Windows XP a konče Win 10).
Protože Windows XP SP3 to rozpoznají, prakticky to znamená, že se nenačte ovladač ochrany z DVD a hru si tak majitel který za ní legálně zaplatil prostě nemůže nainstalovat. K čemu to vede? K tomu, že si každý raději ISO IL-2 Sturmovika stáhne odněkud z netu.

Tento problém samozřejmě odpadá v nechráněných Win 9x, tzn. Win 95-ME.
@vodkasesemtexem (11.05.2015 23:15): k fying corps gold byl pretisk original prirucky pro nove vyjukane anglicke hochy prichazejici k letectvu , nekde ji jeste mam . metodika manevru je tam prave podrobne rozepsana, ale spis si pohledej na netu "dicta boelcke" ;)
Tušíte někdo jak hru nainstalovat na Windows XP? Ať dělám co dělám nelze spustit setup.
tak to musím mít! HAWXe stejně asi smažu, až to vyzkouším, tady bych mohl jít rovnou do plný! někdy ani nevím, jak k nějakýmu simulátoru (nebo hře) přijdu, ale tohle mi uniklo! neska mě třeba překvapila F22 lightning 3, dal jsem tam grafiku a hned to prokouklo! není to špatná hra, jsou tam zajímavý souboje (na rozdíl od F16 multirole), ale nemužu je setřást, když se mi posadí za ocas. Flanker má taky něco do sebe, stejně jako Lock On, kterej mám (demo) teda už dýl, ale musel jsem se několikrát přemlouvat, abych to vubec rozchodil. pak ty rozdíly vidím spíš v ovládání/hratelnosti, co se týče fyziky, přijdou mi všechny stejný - u Flankera teda hodně přijdeš o tah (u Lock On asi taky), když za to vezměš a optimální náběh do zatáčky tam bude hrát velkou roli - žádný letadýlka z druhý světový války, kde ti výkon pořád chyběl. IAF, který mám teda nalítaný, mi přijdou ve všech ohledech tak akorát, jak říkáš - midcore. je to prakticky to samý co USAF, ale k těm se teprvě dostávám!

manuál, kde je co mám zmáčknout, mi přijde zbytečnej, když to jde odlepit od země i jednoduše - stejně tak by se to zjednodušilo v reálu, kdyby to šlo, to je spíš něco pro fandy do určitého typu letadla nebo do létání obecně, Flight simulator (nebo jak se to jmenovalo) mě taky nikdy nelákal, zajímal by mě spíš manuál, kde se popisuje, jak vést vzdušné (psí) souboje. statistiky uspěšnosti určitých typu letadel proti jiným, připadně jejich ideální taktika s tím a tím typem "protivníka"...

jinak pěknej pruřez problematikou - něco jsem si zkopíroval.
@vodkasesemtexem (11.05.2015 00:06): Nejprve aby nevznikl nějaký omyl, War Thunder (WT) na Realistic (nebo IL-2 Sturmovik Wings Over Prey) je dost slušný simulátor, který se v mnoha ohledech přibližuje/překonává Jane's WW2 Fighters. Tedy nejsou to akráda jako např. HAWK jak by se mohlo na první pohled zdát. Vím, že spousta lidí co lítala jako já IL-2 online posléze létala v WT online samozřejmě na tu nejvyšší obtížnost a simulaci.

Obecně Jane's WW2 Fighters, IAF a USAF jsou takzvané "midcore" letecké simulátory, prostě jsou to letecké simulátory ale zdaleka nejsou tak realistické jako "hardcore" letecké simulátory např. Jane's F-15, F-18, Longbow 2 nebo Falcon 4.0, Lock On/Flanker 2.5, apod...
Mimochodem náhrada za Janes IAF/USAF je série Strike Fighters 2, která jde přesně v tom duchu jako tyhle Janes hry. Tzn. simulace avioniky a přístrojů je značně zjednodušena a tak se nejvíce přibližuje této midcore sérii. V jiných ohledech je ale Strike Fighters 2 hardcore letecký simulátory, zbraně, letové modely, apod. jsou simulovány velmi věrně ale DCS World to samozřejmě stále není.

Na DCS World moduly ale bacha. Pouze DCS Flamming Cliffs 3 (aneb pokračování Lock On s datadiskem Flamming Cliffs) je "jednodušší", ostatní DCS World moduly jako Dora, Mustang, A-10A, atd...jsou těžce "hardcore" simulátory které vyžadují moře času aby ses v nich naučil létat a bojovat. Pokud nejsi ochoten studovat 300-500 stran manuálu a zkoušet létat tak to raději ani nezkoušej. Samozřejmě můžeš snížit obtížnost ale to je jako jezdit ve Ferrari po městě 50km/h a zapnout si autopilota.

MS Combat Flight Simulator 2 já nikdy nelétal. Mě osobně Pacifik obecně moc nebere ale podle kolegů pilotů to min. do vydání Pacific Fighters (IL-2 Sturmovik) to byl nejlepší WW2 simulátor Pacifického bojiště.

PS: Janes USAF - grafika, ano ve své době moc hezké ale když to porovnáš s detaily jaké Ti dnes nabízí např. Flamming Cliffs 3 nebo jaké nabízel Flanker 2.x tak, přeci jen fotorealistická grafika není vše.

PPS: Dirt Rally se vážně povedlo. Koupil jsem a nelituji, viz diskuze v Dirt Rally.
já sem za to rád, protože teprve tet objevuju ty staré; mám štyry nový dema efpatnáctek, dva raptory, Su-33, Migy... no prostě se v tom ztrácím, a ještě jsem ani Skopčáky nedovedl v Ardenách do vítězného konce! podle mě jich je o to méně, protože vždycky jde o nějakou raritku. Sturmovik jistě posadil latku simulátoru WW2 vysoko, ale nemusí každému vyhovovat, ačkoli ani u Janes se nedá mluvit o arkádovém pojetí, jsou si spíš na poli virtuálních ... dobrými soupeři a nerad bych, kdyby to dopadlo jako NHL.

DCS World FW-190 Dora to je nějaká novinka a nevypadá špatně, třeba se k ní časem taky dopracuji! za to doporučení fakt děkuju, není nic lepšího v takové situaci, když nevíš kam šlápnout dřív a nevěřil bys, minule, když jsem tady surfoval, jsem došel ke stejnému závěru a udelal si u Wings fajfku. WT jsem sledoval jen na inetu a byl jsem překvapen, jak to ve skutečnosti vypadá - myslel jsem, že všichni hrajou právě ty letadýlka z pohledu třetí osoby.

no jasně, Eagle Dynamics - pomalu jim přicházím na chut a je to i na těch fotkách znát, odkud to je, ale nikdy to nebude to pravý ořechový, protože u mě se jakoby sympatie k leteckým simulátorum zastavila s příchodem "lepší" grafiky, třeba nechápu, co bylo třeba vylepšovat na USAF - dyt to ani lepčí bejt nemuže!!

to rally je fakt slabota, na podzim jsem si udělal pruřez, a když nepočítám RBR (kterej nejde řídit na šipkách), mě nebaví už ani rallisportchallenge..

PS a zatím se mi nepodařilo stáhnout Combat Flight Simulatro 2, jaké jsou reference? taky plánuju TC HAWKs pro zábavu, relaxačně (musím to vyzkoušet) ...
@vodkasesemtexem (07.05.2015 00:02): náhodou se znám s autorem článku, létali jsme spolu několik let IL-2 Sturmovik Forgotten Battles online. Leon má pravdu (nadčasovou), že svým způsobem letecké simulátory zabily (-její stále) samy sebe. Nicméně adventury taky byly svého času nesmírně populární a dnes? Když nějaká vyjde je to svátek.

Letecké simulátory dopadly podobně. Vycházejí už prakticky jen hardcore produkty jako IL-2 Battle of Stalingrad nebo DCS World moduly. Chybí něco jako Codemaster F-1 20xx série nebo Dirt/Dirt Rally série. Něco kde máš pocit, že to je simulátor aniž bys musel nutně jezdit Assetto Corsa apod.

Je velmi obtížné udělat letecký simulátory který by našel balanc mezi hardcore simulací jako např. DCS World FW-190 Dora / IL-2 Sturmovik Battle of Staligrad a War Thunder, tedy jak si vzpomínal něco jako Jane's WW2 Fighters.
Taky se slzou v oku vzpomínám na Jane's IAF, USAF, USNF, WW2 Fighters ale ty času se už asi nevrátí. Hardcore fanoušci totiž uznávají jen naprostou realitu a lidé kteří dělají simulátory, dělají především pro ně nebo totální arkády z pohledu třetí osoby.

Vlastně pro Tebe je ideální War Thunder na obtížnost simulace nebo IL-2 Sturmovik Wings of Prey, které pokud se nepletu dělala stejná fa. jako War Thunder. Tohle se asi nejvíce blíží Janes WW2 Fighters.
[neexistující příspěvek]: Jane's WW2 Fighters je nepochybně dobrý letecký mainstreamový (rozuměj pro příležitostného/svátečního hráče) simulátor, který BTW už v době vydaní měl nic moc terén a velmi těžkého soupeře v podobě realističtějšího European Air War. A upřímně jako celá řada Jane's leteckých mainstreamových simulací = ATF, USNF, IAF a USAF je cílen především na příležitostného/svátečního letce. V mnoha ohledech je zjednodušen.

IL-2 Sturmovik byl ve své době totální bomba, která sice ano, má poněkud barvitější zobrazení střel od zbraní ale jinak je to totální hardcore letecký simulátor, který ve své době byl natolik revoluční, že ovlivnil WW2 letecké simulátory dodnes. Ostatně stačí se podívat na IL-2 Sturmovik Forgotten Battles (přinesl "dynamickou" kampaň), IL-2 Sturmovik 1946 nebo pozdější IL-2 Sturmovik Cliffs of Dover (Bitva o Británii) nebo nejnovější IL-2 Sturmovik Battle of Stalingrad.
@FildasCZ (14.08.2014 17:24): Myslel jsem letadlo, ale tvá odpověď to vysvětlila dostatečně:) I s klávesnicí to jde, ale právě kvůli sturmoviku jsem si do týdne koupil knipl. Saitek tehdá za tisíc dobře slouží dodnes, ale hraju jen občas. A i u arkád je prostě ten pocit úplně jiný.

Horší je to s volantem, ty jsem měl dva a mnoho závodních her mi jde lépe s klávesnicí. Navíc je náročná příprava na kterou už pracující nemá čas.

Jen jsem si řikal jestli si nezačal rovnou s těmi rychlými ale hůře ovladatelnými letadly.
@KRoman47 (14.08.2014 18:03): Urcite ano. Dokonce nejake dve arkadove hry jsem dohral. Fascinuji me hlavne z druhe svetove. A war thunder me bavil. I kdyz na klavesnici me to zralo nervy.
TO bude mozna zadrhel, ze nemam specialne na to knipl.

Proto, abys to bral s rezervou :) nikoho neodrazuju. To bych napsal komentár :P
@FildasCZ (14.08.2014 17:24): No a zajímají tě vůbec letadla? Mě donedávna nezajímaly, nic moc o nich nevím, ale našel jsem si skvělé jasné instrukce k létání a studuji vše kolem toho. K tomu jsem si pořídil Defender Cobra M5, parádní joystick. Kláesvnice+myš jsou totálně nepoužitelné, nechápu, jak by to s tím mohl někdo zkoušet. Já nebyl ochotný letadla ani zkoušet bez joysticku.
@KRoman47 (14.08.2014 17:06): Spatne jsi to pochopil. Prave, ze je ta hra dobra kvuli te realite, ale proste pokud me to nechytne tak pak. Je to spatne. Pak může být sebe lepší. Třeba u rpg to zas mám obracene čím težší tím mě to více baví.
Ty Wings of Prey zkusím.

@Red (14.08.2014 16:29): Bohužel na klávesnici, dá se to ne, že ne. Na joisticku mi to neslo, a nebo něco dělám špatně.

PS: Kazdopadne to nic nemeni. Hra je dobrá, ale me to nebavilo.
@FildasCZ (14.08.2014 15:15): 40% kvůli realističnosti u simulátoru? To se fakt nedalo očekávat no, realističnost by měla být snad kladem této hry. No jak koupím, tak tuto křivdu na hodnocení napravím. Doporučil bych spíš Wings of Prey, lepší grafika a hratelnost arkádového bordelu s haprující Artificial Idiocy.
Já když se po čase ke hře vracím tak mám taky jen problém že nevím jak se vzlítává. Potom už s kniplem točit umím.
ježiši stačilo napsat čim se vzlítává a nemusele se tu rozvádět taková zbytečná diskuze. Já u něj nesedim, ale hrát to prej umí takže v tom že to pro něj neni asi neuspěje... stejně je to jedno, problém vyřešen.
Sú tam výukové videá, v ktorých sú všetky klávesové skratky vypísané. Inak aj manuál je celkom srandovná vecička.
Na hovno jistě, ale je to jako se zeptat jakým tlačítkem se v NFS manuálně řadí. Jednak máš options, kde jsou základní prvky ovládání velmi jasně odděleny od zbytku sekundárních funkcí a pak taky samotné defaultní ovládání je prakticky ve všech simulacích už 20 let stejné.. IL-2 je jeden z nejpropracovanějších simulátorů, proto je těžké radit někomu, kdo s tímto žánrem nejspíš nemá velké zkušenosti.
ale prdlajz, tohle jsou fakt rady na hovno :-)... lítat umí jen mu prostě nešlo vzlítnout
Takový dotazy jsem vídal v herních časácích tak v polovině 90. let :D Možná by se pro strejdu opravdu našlo něco méně náročného :)
garret: ale to on to zvládá, ale něco si přenastavil v ovládání.... ted už je to stejně jedno, všechno je už v pořádku
Dotaz: strýc si chce zalítat, ale neví jakou klávesou se vzléta... tak mi prosím poradte at dá pokoj :-)