@Aaron_Hill (10.01.2018 12:32): to je pravda. Ale realita byla jiná. I přesto se jednalo o skvělý simulátor WW2 letadel pro Xbox 360, který se dobře ovládal na gamepadu ale bylo a dodnes je utrpením konfigurace joysticku, což platí i pro War Thunder. Mám PC verzi s názvem IL-2 Sturmovik Bird of Prey. Gaiijin se svezli na tehdejší vlně.
@Aaron_Hill (08.01.2018 10:13): tato hra je oficiálním pokračováním starého IL-2 Sturmoviku, nicméně jedná se o přepracování již jednou vydaného IL-2 COD.
Původní tvůrci IL-2 Sturmovik se spojili s tvůrci Rise of Flight a vydali oficiální nové pokračování IL-2 série pod názvy: IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad + IL-2 Sturmovik: Battle of Moscow a nově vyjde již brzy IL-2 Sturmovik: Battle of Kuban plus chystá se IL-2 Sturmovik: Battle of Bodenplatte. Pochopitelně je to postaveno kompletně na novém enginu a vylepšené fyzice z Rise of Flight.

Edit: Wings of Prey nemá se značkou IL-2 Sturmovik nic společného. Tvůrci z něj později udělali War Thunder.
Tedy, po Wings of Prey jsem ztratil o značku IL-2 zájem, ale musím přiznat, že tato hra se tváří jako starý dobrý Sturmovik.