Hudson's Adventure Island

21.05.2004 GBA
03.09.2007 Wii
11.09.2014 WiiU
Hudson Soft
Plošinovka, ve které hráč ovládá postavu jménem Higgins, který se odvážil pustit do dobrodružství na ostrově v jižním Pacifiku, s cílem zachránit princeznu Tinu. Aby Higgins uspěl, musí přežít sérii 32 úrovní.

Hráč začíná bez schopností útoku, proto musí nejdříve najít vrhací sekery, které může později vyměnit za ohnivé koule, které mají větší dosah a jsou schopné zničit i skály. Během putování je možné používat alternativní bonusové cesty, nebo většinu kola projet na skateboardu.

Jedná se o licencovanou adaptaci původně arkádové plošinovky Wonder Boy, která ale započala vlastní herní sérii. Druhý díl s názvem Adventure Island II vyšel již v roce 1991, opět na konzoli NES.

• NES 85
Dobrodruzstvi na ostrove je dobra hra libi se mi jizda na skateboardu ukryta vejce takovy nesacky prehistorik man

Pro: Delka hry levely

Proti: Stale se opakujici bossove

• NES 80
Adventure Island hra mého dětství co jsem se jí nahrál líbí se mi level design který už u pokračování nebyl tak pěkný dále pak že levely nejsou stejné a každý je jiný

Pro: Skryté bonusy jako vejce výtahová plošinka

Proti: Stále stejní bossove