Heroes Rise: The Hero Project

20.09.2013
23.09.2013
13.07.2014

Příběh Heroes Rise: The Hero Project, jehož se znovu ujal Zachary Sergi, přímo navazuje na dramatické události konce prvního dílu Heroes Rise: The Prodigy.

Náš sen se polehoučku naplňuje, byť jsme teprve v půli cesty. Zčistajasna se na obzoru objevuje vytoužená příležitost číslo dvě. Do Millennia City přichází unikátní reality-show pro superhrdiny a superzločince. A my u toho samozřejmě nesmíme chybět! Úkol je jednoduchý - nevzdat se a přežít.

Soutěžící jsou rozděleni na dva týmy. Pro zvýšení atraktivity bude, jak jinak, vybrána pestrá, nesourodá směska (anti)hrdinů. Spořádaně spolupracující parta je sice v běžném životě žádoucí úkaz, ale sledovanosti pořadu by zřejmě příliš neprospěl. Na druhou stranu, hlavní cena, jež čeká na šampiona v samotném závěru, za trochu té námahy a sebezapření fakt stojí. Družstvům jsou postupně kladeny překážky, hlavně v podobě úkolů a výzev (záchranné akce, mise typu získej věc dříve než... atp.), které musí plnit. Časem se mužstva roztříští na jednotlivce a po různých formách vyřazování (porotou) nakonec zůstane jenom jeden, a ten získá výhru. Mnozí participanti se nebudou štítit ani lecjakých nečestných aktivit, tudíž si musíme dávat velký pozor na to, komu budeme věřit a komu naopak ve správnou chvíli podkopneme nohy.

Zpočátku vše jede podle plánu - kamery a mikrofony snímají všechny podstatné okamžiky. Diváci se kochají poutavě sestaveným sestřihem, reakce na sociálních sítích se vyvíjejí příznivě, počet zhlédnutí láme rekordy a producenti si radostí mnou ruce. Jak se ale prodlužuje doba, kterou účastníci tráví pospolu, tak začíná pomalu opadávat ta hraná slupka strojené slušnosti a na povrch vyplouvá odvrácená tvář této soutěže. Budeme se muset mít na pozoru. V "systému" se totiž děje něco velmi nekalého...