Heroes Rise: The Prodigy

13.07.2012
18.07.2012

Zkuste si představit svůj oblíbený film a v něm vašeho nejoblíbenějšího superhrdinu, či superzloducha. Představte si, že byste mohli právě teď jím být a mohli se sami rozhodnout, jak se v té či oné situaci zachovat. Stát se celebritou, na niž se upírají všechny zraky, nebo kterou všichni opovrhují. Přesně o tom je Heroes Rise: The Prodigy.

Hlavní postava (pohlaví, sexuální orientace, jméno atp. jest tradičně customizovatelné) z HR: TP má své sny a touhy – být (nejenom) světoznámým (anti)hrdinou v metropoli Millennia City, jenž zanechá ve světě stopu, ať už v kladném nebo záporném slova smyslu. Zatím však netuší, že byl osudem předurčen k něčemu mnohem důležitějšímu...

Scénáristou příběhu The Prodigy jsme znovu my, hráči. Projekčním plátnem je opět naše fantazie. Cesta na vrchol nebude jednoduchá, nikdo nám nedá nic zadarmo, a co si pro sebe neurveme, to nemáme. Hráč bude neustále nucen přijímat těžká rozhodnutí nejrůznějšího druhu. Každá nepatrná příhoda se ihned zrcadlí ve statistikách, vzhledu i osobnosti jeho postavy. Často bude postaven před dilema volit mezi osobním prospěchem nebo obecným blahem obyvatel. V HR: TP nebude ani tak stát před otázkou, jestli je něco možné, ale spíš na tím, jaká bude "cena" a kdo na ni doplatí.

Nápad napsat tento román o 100 000 slovech se zrodil v hlavě Zacharyho Sergia.