Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

< >
...a já jsem na něj narazil až při pročítání, co je slevněného na Steamu. :-)
Podle té recky na tiscali by to měla být první část z trilogie. Osobně takovéto prvoplánovité trilogie moc nemusím - až moc často se v případě neúspěchu nabízí možnost, že další díly nikdy nebudou a kvůli jejich neexistenci je pak kruh uzavřen a samotná jedna hra (která spoléhala na to, že se zápletka dořeší někde jinde) je o to horší.
Také nejsem schopen posoudit, jestli nějaký další díl bude, ale vzhledem k tomu, že jsem o HoAE před tím nikdy neslyšel, se odpovědi celkem bojím...
To jsme na tom úplně stejně, mě ten první nával zdejší havěti nepřežil nikdo krom hrdiny a zbytek mapy byla v podstatě střelba lukem na dálku a běhání od fontánky k fontánce.

Klíč: Tak já prohledával celuou mapu sem a tam a ten klíč je nakonec v obchodě... který jsem navíc přehlížel, jelikož nebyly peníze :-)

Druhý spoiler: Hmmm, bojim se, aby to nedopadlo jako s příběhem u Advent Rising. HoAE navím neměl skoro žádnou mediální kampaň, tak těžko říct jak moc se prodával a jaké jsou šance na pokračování. Já třeba jsem se o něm poprvé dozvěděl až od tebe a přitom jde o fajnovou hru :-).
Tak tohle pro mne bylo hodně brutální kolo. Těch pár jednotek, co jsem dostal do začátku mi chcíplo okamžitě po startu a myslel jsem, že je budu rychle následovat. Přesto se mi nakonec podařilo vymlátit celou mapu. A neleveloval jsem se při tom ze šestého na 33. level. :-)
Řešení problému se "ztraceným" klíčem: Klíč ti za cca 2000 zlatých prodá artefaktář cca uprostřed dolního okraje mapy (dostaneš se k němu po vyrubaní slušného kotle příšer). Alternativou je (pokud nemáš dost finací, jako jsem neměl ani já) vyměnit ho za jedny rukavice, které vypadnou z monster cca uprostřed horního konce mapy, těsně nad jezírkem. Je to opravdu horší varianta, protože ty rukavice jsou prvotřídní.
Odpověď na otázku ve spoileru:Nedostal jsem se úplně na konec (jsem teď v kole, co bylo v demu), ale co jsem četl v recenzi na tiscali games, tak to prý nebude vůbec objasněno, že prý až v dalších dílech. :-( Což je dost divné, zvláště, když na to naráží i trailer a intro.
Taková drobnost: Čtvrtá mise, první část. Mám najít klíč k bráně, pravděpodobně měl být u Dryád, ale kde nic, tu nic... co dělám špatně? :-)

PS: Prozatím jsou mé dojmy hodně kladné. Je to taková trochu těžší oddechová hra, s oěknou grafikou připomínající ruční kresbu ze starších 2D strategií.

PS2:Viz obrázek: Bude se přítomnost téhle moderní techniky dále nějak rozvádět, nebo je to jen takový náznak od autorů, který pak nechají rozležet v hráčově fantazii? otevřít jen v případě přečtení spoileru
No zatím mám za sebou jen první dvě mise, ale fakt, že jde o dílo autorů Cossacksů se nezapře (ta kampaň je teda lehčí, ale zas pro mě těžší než takové AoE1,2). Škoda jen celkem vysoké technické nedoladěnosti (videa někdy nejdou, hra vs Vista, multiplayer nejde). Taky mi trochu nesedl hlavní hradina, ale to je spíš tím, že nemam moc rád fantasy světy :-D.
Malignus: Jo a co si pamatuju, tak automatický a celkem rychlý odčerpávání surovin (jak na lodě, tak třeba na moje milovaný zdi) mně připadalo dost frustrující. Navíc, když ty suroviny nebyly, tak to těm zdem bylo úplně jedno, jenom ty lodě nemohly střílet. Takže ty suroviny, který byly odčerpávaný loděma, jsem prodal a až jsem potřeboval střílet, tak jsem je nakoupil zas nazpátek...
TOHLE je hardcore!
A už jsme OT...
To bohužel nemůžu sloužit - Cossacks jsem nikdy nehrál. Ale pokud to bude podobné, tak to asi zkusím. A demo mi přišlo zábavné - v kampani doporučuji tu nižší obtížnost a asi se i tak zapotíš. ;-) (já měl tedy co dělat)
Někde tuhle hru přirovnávali ke Cossacks: European Wars, jakžto fantasy odnož hry s prvky RPG... a jalikož jsem Cossacks hrál snad častěji než AoE2, tak by mě zajímalo, jak si proti němu stojí. Na to, že mě fantasy moc nejede, se mi trailer celkem zalíbil... hmmm, as irisknu demo :D
Této hry jsem si všiml v rámci povánočních slev na Steamu, nainstaloval si demo a vcelku mne chytla. Tak jsem si ji koupil a v současné době mám nahraných něco přes 10 hodin, u nichž jsem se zatím opravdu bavil.

Až do 2. ledna (tedy do zítřka) je hra na Steamu slevněna z 15 na 7,5 euro, alternativou může být česká verze hry za 299,- - té jsem si však všiml až teď při psaní profilu na hru. :-)