Heimdall 2: Into the Hall of Worlds

1994
01.06.1994

Pokračování hry Heimdall z roku 1991. Příběh se odehrává během Ragnaroku - tisíciletém období, které končí apokalyptickou bitvou mezi dobrem a zlem. Záporák z jedničky Loki se po dvou set letech vrací. Hordy jeho monster útočí na světy Midgard (lidé) a Utgard (obři a trpaslíci). Nejvyšší bůh Odin svolává božskou radu a vypráví o mocném amuletu, který ze strachu před jeho mocí rozlomil na čtyři části a ty vrhl do dalekých končin. Poví o Hale Světů, místu, ze kterého vedou portály do nejrůznějších světů lidí i bohů a posílá Heimdalla a valkýru Urshu, kteří se tak zřekli nesmrtelnosti, aby rozlomený artefakt donesli zpět.

Heimdall 2: Into the Hall of Worlds je založen na stejných principech jako první díl. Opět se jedná o izometrické akční RPG s prvky adventury podle severské mytologie. Hra obsahuje hádanky i velké množství soubojů, po kterých se vám zvyšují vlastnosti. Hrajete jak za Heimdalla, tak i za Urshu. Oba charaktery mají osobité vlastnosti, které je nutné během hry často využívat a kombinovat.

Podobně jako Heimdalla jedničku jsem léta odkládal i dvojku s tím, že tuhle jsem neměl vlastně rozehranou nikdy před tím. No a teď opět a zase u VGA grafiky žasnu nad tím, jak něco může vypadat tak nádherně. Prostě starý dobrý pixelart, tentokráte laděný spíše pohádkově, hraje různými barvami, ale stylově. Hru jsem dost podceňoval a dokonce dříve odmítal hrát kvůli kritickým recenzím, ale musím říci, že mě teda chytla festovně a nechce mě pustit :-) Pravda, některé věci byly oproti jedničce značně zjednodušeny, ale oproti tomu jsou zase jiné více komplexní, což to tak nějak více méně vyvažuje. Jednička byla více takový izometrický dungeon plný pastí a nástrah, dvojka je laděna více směrem k adventurním rébusům.