Nevím, zda je to způsobeno datadiskem NO STEP BACK, nebo jestli to přidali všem, myslím ale, že spíš to druhý:

Zkrátka novej systém železnic, distribučních bodů a zásobování nemá chybu, obrněný vlaky s railway guns jako bonus.
@ntz (12.08.2020 18:50): Diskusia sa hrá ako tenis alebo ping pong, jedna strana zahrá, druhá dá protiargument a opäť prvá strana dokáže strelu odraziť len protiargumentom, inak "prehrala". Ty si niečo napísal, dostal si protiargument, ale buď si ho ignoroval alebo si napísal, že to tak nie je. Ja ak by som tvoje argumenty ignoroval, tak by to znamenalo, že by som nemohol reagovať na konkrétne veci v tom čo si písal, ako napr. to, že v diskusii k Witcher 3 som ti dal link na konkrétne crafting tabuľky, kde si si tie suroviny mohol zo slabších vyrobiť bez farmenia... A to je presný opak ignorácie.

A inak opäť ignoruješ väčšinu toho čo som napísal.
@Tulareanus (12.08.2020 18:36): ja se snazim svuj nazor vzdy podporit argumentama ... je tvuj problem, ze ty argumenty odmitas slyset, protoze se ti nelibi to conclusion, ke kteremu vedou ...

ps. nerikal jsem, ze witcher je kasuar hra a pak brecel, ze nevim jak sehnat suroviny na zbroj :D - to snad neni mozny .. rekl jsem, ze abych mel dostatek prostredku na zbroj, tak musim naprosto neumerne farmit uplne vsechno a ze to je pro me absolutni immersion breaker spolu s tim, kdyz za witcherskej ukol dostanu penize v ekvivalentu 2.5 lahve tvrdyho chlastu - a vy jste mi na to rekli, ze je valka, ze chlast je za valky drahej a ze "farmit se zas tak moc nemusi" ..
@ntz (12.08.2020 18:23): Lenže sú veci, ktoré sú exaktné a ty máš a na tie máš ty tiež názor. Hoci metaforicky! mať názor na gravitáciu (bez vedecky podloženej teórie, ktorá by vyvrátila tú súčasnu) je blbosť. A ty síce nehodnotíš a nepíšeš názor na gravitáciu, ale xkrát bez provokácie drbeš do ľudí, ktorí napr. zdieľajú definíciu herného žánra, nejaké fakty alebo všeobecne brané názory = tj. veci, ktoré nie sú ich názorom. To, že tie veci myslíš úprimne neznamená, že to nie sú blbosti. Úprimnosť nikdy z ničoho nerobí automaticky pravdu alebo niečím podporený názor. Ja chápem, že internet navykol veľa ľudí na to, že môžu prísť hocikam a vyjadriť sa k hocičomu v akejkoľvek formea cítia sa, že nikto ich za to nesmie "pokutovať" nesúhlasom alebo nedajbože! tým, že ti protiargumentom povedia, že si napísal blbosť. Ale realita taká, že mať samotný názor nie je ani námaha ani umenie, ale hodnotu vysloviť ho má až vtedy, keď má hlavu a pätu a dáva nejaký zmysel.

A napísať človeku "na rovinu" že jeho názor alebo hudba, ktorú zdieľa je sračka, je síce úprimné, ale taký názor je v podstate sračka. :) Nehovoriac o tom, že väčšina ľudí slušne ignoruje všetky tvoje grindcore linky, ktoré v 99% spĺňajú termín sračka aj motívom, aj obsahom.

Minioni klubu 100% chcú od teba takú obrovskú vec ako konzistentný logický argument a nie to, že budeš tvrdiť, že je to čistá casual hra a popritom nariekať, ako nevieš zohnať suroviny na zbroj. Ale to patrí do inej hry a je to absolútne zbytočné riešiť aj tak.

To, ale veľa vysvetľuje, že s akým prístupom nemáš problém a akým máš. Potvrď mi, či ťa chápem správne, tebe nevadí, keď ti niekto povie, že melieš blbosti, lebo má iný (napr. rovnako nepodložený názor), ALE vadí ti, ak ti povie, že melieš blbosti ten, ktorý to nejak argumentačne alebo fakticky podporí??

Mimochodom ty aktuálne asi najčastejšie zo všetkých dh použivateľov označuješ ľuďom obsah príspevkov za sračky/blbosti s tým, že im tam vieš napísať aj to, že nemajú pravdu. Takže toľko k tomu tvojmu pokrytectvu. :)
@Tulareanus (12.08.2020 11:56): to snad neni mozny :D, nedelas prave tedka to samy ??

^^ jop, tohle delam a asi to neni nejlepsi vlastnost (teda minimalne z pohledu asertivity a naproste nekonfliktnosti) .. sam s tim ale nemam problem, pokud by to delali ostatni - rika se tomu `vymena nazoru' ..

bez urazky, ty jsi v mych ocich expert presne na to, co mi prisuzujes .. napr. v me zakopove valce proti "klubu 100%nich" (witcher) proste jen v ramci diskuse sdilim nazor a minioni klubu se na me sletnout jako orli a klovou a drapou me za to, ze to, co rikam / myslim si, je uplnej nesmysl a blbost a ze mam nadelano v palici, kdyz si takovou blbost (takove rouhani) muzu (dovolim) myslet .. A pritom ja jenom rikam, ze nemam nic proti tomu, ze se jim witcher libi a ze mu davaji hodnoceni 90%+, akorat ze s tim nesouhlasim a ze muj nazor je jinej ...

ja nemam *nejmensi* problem s tim, kdyz mi nekdo rekne, ze sem vocas, protoze jeho nazor je jinej .. ja mam problem s tim, kdyz mi nekdo rekne ze sem vocas, protoze on ma pravdu a ja melu blbosti ..

asi tak
@ntz (12.08.2020 01:56): V prvom rade tvojich 20% som ti nikde nebral.
V druhom rade sa to netýka len HoI.
V treťom rade je ok, ak sa ti nepáčia praktiky paradoxu, ja napr. tiež nemám rád, keď niečo od nich hrám, aby som si množstvo vecí, ktoré ako mechanizmy mali byť v základnej hre, musel potom dokupovať v drobných DLC, ktoré nakoniec hru dosť predražujú + ak DLC obsahuje vlastne vybalancovanie niečoho, čo mal riešiť patch a nie DLC.
Ale tu ide hlavne o to, že xkrát ľudí stieraš v zmysle "sorry jako kámo, ale to čo píšeš/myslíš si o hre alebo počúvaš je sračka, no hard feelings" a očakávaš, že tí ľudia to ľudia to automaticky zakceptujú, ale keď ti niekto povie, že sa mýliš alebo si odporuješ, či nesúhlasia slušne s tvojim názorom napr. pri Fallout: NV, Witcherovi a podobne, tak začneš vystrájať, lolovať, rozhadzovať rukami a kopať a označovať ľudí. A tento dvojitý meter je to tvoje pokrytectvo.
To, že sa ti nepáčia praktiky paradoxu vôbec nevypovedá nič o hre, sú ľudia, ktorí predošlé diely HoI nehrali. Sú ľudia, ktorých praktiky paradoxu nezaujímajú alebo to neriešia. A to sú väčšinou ľudia, ktorí riešia samotnú hru a nie politiku firmy a to sa odráža na ich hodnotení a názore, tak neviem, čo je na tom nepochopiteľné.

@Charllize (12.08.2020 09:36): Hm, to je škoda, že nevynechávaš príležitosti si kopnúť. :( A to som chcel ešte napísať, že Charllize má svoje postoje aspoň konzistentnejšie. Každopádne "To ze te proste neco sere a reknes co si myslis snaseji spatne.", keď ti na to rovnakým spôsobom niekto odpíše, tak si xkrát urazený alebo reaguješ spôsobom, že "ten človek tomu nerozumie", čo je tiež nekorektné a komické.
@ntz (12.08.2020 01:56): klid, to pise casto i mne. Holt cim jsi tady starsi tim min muzes mit na neco (ty vole) vlastni nazor :) Oni tady vyznavaji nejaky kult objektivni kritiky, nebo tak nejak tomu rikaji. To ze te proste neco sere a reknes co si myslis snaseji spatne.
@Tulareanus (11.08.2020 21:40): muj drahy, tva inteligence 10 nebude zjevne obsahovat socialni flavour ...

1) prosim najdi si v nejakem vykladovem slovniku co to znamena slovo pokrytec .. WTF, co to ma s tim spolecneho ? Tva prirovnani jsou jako texty kapely Krystof

2) nafer jsem priznal, ze davam -1 a dokonce i proc to davam .. v HoI komunite jsem se pohyboval asi 10 let .. Skoro nikdo, kdo je hardcore fanda HoI3 (== fanda BICE, HPP) proste nemuze / nema rad HOI4 .. Je mi uplne zinantni to s tebou resit a jakkoliv to obhajovat protoze ty o tom *zjevne vis naprosty kulovy*, ty nevis jakej straslivej dominovej efekt melo vydani HOI4 na komunitu, jak teatralne odchazeli a jak se predhaneli v odsuzovani HOI4 giganti HOI3 komunity (a moddingu), jak PA banovalo na foru kritiky .. ty si zas proste jen chytrej jako radio, mejch 20% je naprosto milosrdnejch (a je to ostatne muj nazor, LOL, co mas za problem)

@Kosi.. (11.08.2020 21:35): dik ze se nezlobis ... to -1 jsem jsem dal za toho "znalce", neber si to prosim osobne ... subjektivita je jasna .. jeste teda musim rict, ze tech 20% hodnoceni davam kvuli te evoluci HoI2 -> (Darkest Hour) -> HoI3 -> HoI4 a hlavne kvuli naprosto svinskemu a ne-etickemu pristupu Paradoxu .. napr. komentu @davidjaho (komentář) jsem dal +1, je to bezvadnej a vyvazenej koment (akorat ja bych tomu porad nedal tech 70%, coz mi samozrejme k vecnemu a popisnemu obsahu komentu nevadi ..)
@ntz (11.08.2020 20:48): Ty jednoducho nevieš akceptovať, že nejaká hra sa ľuďom páči, aj keď si to vysvetlia komentárom, že prečo majú z toho aké pocity. A nejde len o Kosiho a davidjaho a Hearts of Iron IV. Ale v momente ako ty máš nejaký názor na niečo a ľudia s ním nesúhlasia, tak začne okolo seba biť a mlátiť ako najväčší ublížený pokrytec.
@Kosi.. (komentář): nezlob se ... musel jsem dat -1 .. tvuj koment ve me budi dojem ze to je fake news (teda fjk koment) a ze te najal PA .. kdybys teda nerikal. ze jsi hardcore fanda, tak bych nijak nereagoval ..
@davidjaho (komentář): nechapu, proc jsi dal 70% ... ja jsem na serii HoI ulitlej a nejvic jsem se nasmazil 2ky a 3ky .. nicmene po 4ce uz jsem s PI (Paradox Interaktive) definitivne skoncil, jsou to absolutne nechutne greedy cunts a doufam, ze jako studio zdechnou ... jsem proti pirateni her s jedinou vyhimkou: PI

ted jsem si nerad koupil Prison Architekt na GOGu pac jsem se blbe podival na Developera .. kez by mi ho nekdo ukradl :(
Zvedám hodnocení, po patchi už nemají Spojenci zoufalou potřebu se neustále vyloďovat v Německu a Itálii, AI Německa je tak konečně k něčemu.
Zatím je to rozbitý jak cikánský hračky, člověk tři roky poráží Německo za Československo, aby se tam potom na frotně během týdne objevilo zničehonic 120 japonských divizí, cool. Ale jak to u Paradoxu bývá, za pár měsíců to asi bude dobrý.
Tak nic no, byl jsem skoro u Franfurktu na německé frontě a u říma na italské a Polsko padlo, všechny divize se přesunuly na západ bam, po pár měsících prorazili a sebrali Paříž.

Zatracená historie.
@Bodkin (27.07.2016 15:10): Jo taky jsem zkoušel Československo a Francii. Za Čechy jsem vydržel taky tak a za Francouze taky dlouho ne. Armádu se mi podařil dozbrojit až v únoru 38. Sice v zemi nepropukla občanská válka, ale Britové mňe nechali na holičkách. Až dohraju Španělsko zkusím si rozehrát Finsko.
Já si další hru zkusil za Československo (vydržel jsem asi týden) a pak za Francii, a ti mají doma takový bordel, že se opravdu nedivím, že ve skutečnosti dopadli tak jak dopadli. Na začátku mají míň zbrojovek než Československo! Sice o jednu, ale stejně!
To já jsem si rozehrál Španělsko. Občanská válka mě vypukla hned týden po volbách to jest v únoru 36. Hrál jsem za republikány. S podporou soudruhů ze Sovětského svazu byly frankisté poraženi již v prosinci téhož roku. Následně jsem přiživil podporu demokratů a na konci roku 37 byl další převrat tentokrát s nastolením demokratické vlády. Válka vypukla už v srpnu 38 v Československu a kupodivu Spojenci ji neopustili a začali aktivně bojovat. Rozhodl jsem se do války vložit také. Společně s Frantíkama jsem se bránil na jihu v alpách proti Italům. Němci se rozhodli že první vyřídí Československo a proto byl na Maginotce a v Belgii klid. Boje v Alpách byly kruté a chvílemi to vypadalo že se obrana zhroutí. Briti mezitímbojovali v Africe. Zhruba v březnu 39 jsem se společně s Brity vylodil v Itálii. Já na Sicílii a oni na severu Toskánska s cílem uzavřít do kapsy bojující v alpách. Na Sicílii jsem narazil na minimální odpor a rychle jsem postupoval na sever, kde jsem již narazil tvrdý odpor. Britům se vylodění také povedlo a pomalu obsazovali celé Toskánsko. Italové museli rozdělit své síli a na všech frontách prohrávají. Je jen otázkou týdnů, kdy Itálové kapitulují. Je červenec 39 a Československo po urputných bojích kapitulovalo. Jsem vážně zvědavý jak se to dál vyvine.
Takže, moje hra: Itálie ovládla skoro celý balkán a většinu Afriky, Reich obsadil Polsko během chvilky a následně schramstnul i Francii, ale nikdy nezaútočil proti SSSR, takže MolRib stále platí a sověti možná nejsou Axis, ale rozhodně jsou ve válce se spojenci. Reich odtáhl přes Indii pomoci japonsku s Čínou, protože Japonsko je jediný Osák, který to hraje jako totální retard. Itálie trpí tragickým nedostatek oceli, tak pomalu pokukuje po jejím zdroji v jižní americe (Čile) a včera mé prvosledové divize italských karabiníků vyzbrojených útočnými puškami jsem vytlačil Spojenecké vylodění ve Francii a Španělsku zpátky do moře a připravil je skoro o 100 divizí. A to vše léta páně 1942.

BTW - náhráno nějakých 18 hodin a pomalu začínám chápat, jak to funguje.