Zvlastni, ze tuhle hru neni mozno koupit v digi podobe... asi zas nejaky prava nebo nejakej podobny smecko..
Nedá se toto někde nabýt digitálně a legálně? GOG má jakési mezery, poslední dobu mnou hledané starší hry tam nikdy nejsou.
@Phoenix (29.10.2013 15:20): Prvni Prince je celkem v pohode, o dost tezsi je dvojka, IMO jedna z nepravem zapomenutych her, super atmosfera. Oba Prehistoriky jsem schopnej dohrat na prvni pokus, jednicka je lehka, dvojka je tezsi, mnohem lepsi a nahral jsem se ji opravdu hodne a dost ji vymasteroval. Lomaxe si zahraju, az bude k dispozici v nejaky spustitelny forme, odvykl jsem si sosat ISA a patlat se se spustenim starsich her, jsem uz hrozne linej.:0)

@ugraugra (29.10.2013 15:13): Uz to hraju, je to hodne podobny Arcticovy, kterej jeste na datazi neni, coz je oproti tomu freewaru super plosinovka od Apogee v CGA. Jeho sharewarova verze byla jednou z prvnich her, kterou jsem dohral.

EDIT> Level 5 a uz zacina prituhovat, asi budu muset vytahnout klavesnici, abych nepromackl tu od notebooku.:0)
@90210 (29.10.2013 15:09): Lomaxe si určitě zahraj, toho jsem dohrál i já :-) Líbil se mi na něm krom jiného ten nápad s pseudo 3D v plošinovce (jedna z prvních věcí tohoto typu, po několika lteech to začalo vypadat jako hrozná revoluce, ale Lomaxe znal málokdo).

Prince of Persia jsem dohrál celkem v pohodě (možná je to tím, že to kdysi byla jedna z prvních her, co jsem hrál a tak jsem ji po letech dohrál poctivě téměř zpaměti), Prehistorika bych bez savestate nedal ani omylem (jedničku kvůli obtížnému odhadu zásahu vůbec, dvojku jsem dal kdysi bez savestate až do ledového levelu a dál ani ťuk).
To mi pripomina, ze jsem si chtel odjakziva zahrat The Adventures of Lomax, mohli by to nahodit na GOG, klidne i toho Clawa. Lomax a Claw jsou z ty generace poslednich vydanych tradicnich 2D plosinovek, ktery mely trochu vetsi uspech jediny, ktery jsem nehral a nedohral.

BTW z tech jednoduchych me napada opravdu extremne jednoduchej Jazz Jackrabbit 2, kterej je trapne lehkej i na nejvyssi obtiznost, to samy i datadisk.

Ale u me je to trochu zavadejici, na plosinovkach jsem odkojenej (Prehistorik, Prince od Persia od peti let), jsem schopnej uskakat a ustrilet dohrat uplne vsechno. Nekdo umi hrat realtimovky, nekdo doomovky, ja umim plosinovky.
@mazar1234 (29.10.2013 14:06): Aby nedošlo k omylu, já jsem Captain Claw nikdy nehrál, jen jsem slyšel, že je hodně tuhý. K tomu, že jsem plošinovkový žabař, se přiznávám :-) Mám podle mého celkem slušný postřeh, ale chybí mi trpělivost a nechám se rychle rozhodit.

Trine byl velmi dobrý, ale dvojka z hlediska singlu i tak téměř o třídu lepší. Portal 2 jsem hrál pouze single, ono obecně hrát něco s živým spoluhráčem dává hře úplně jiný rozměr.
@Drolin (29.10.2013 14:02): Ano, právěže jsem si prohlížel které plošinovky jsou v žebříčku nahoře a dostal jsem na Clawa chut :) Jako dohrávat to nebudu, ale pár prvních levelů projdu.

@mazar1234 (29.10.2013 14:06): Je pravda, že když to srovnám třeba s Controu, tak HoD zas tak těžká hra není. Až na ten závěrečný souboj.
No tak neviem borci ale ked citujem DJ-ja tak to vyzera ze ste "zabari" :-0

"V pricípe ide o klasickú plošinovku, obtiažnosť nie je vysoká, pokiaľ samozrejme budete rešpektovať typické pravidlá - naučiť sa ovládanie (šípky + 3 tlačidlá), zapamätať si problémové miesta a s trochou trpezlivosti neurobiť chybu." + "Záverečný súboj (aj keď to nie je priamo s Bossom) je správne tuhý a dal som ho asi tak na 20-ty pokus."

Ale uz by som to mal dorazit aj ja, kazdy vikend to odkladam na dalsi a dalsi.... hanba no - priznavam!

@Phoenix (29.10.2013 13:58): Inac Trine 2 sme presli s Deathspankom v coope a teda bola to podstatne zabavnejsia zalezitost ako singleplay Trine 1.
Ale zatial najlepsi coop co som hral v zivote bol Portal 2.
@90210 (29.10.2013 13:42): Aladdin je poměrně jednoduchá plošinovka, v levelu s létajícím kobercem stačí vždycky sebrat dva životy, pak se "zabít" a opakovat, dokud člověk nemá maximum životů. Na plošinovky jsem jinak dost levý a navíc se začínám jako cholerik velmi rychle dost vztekat a tím hůř se samozřejmě hra, co se nedá ukládat na každém metru, hraje. O sociálních následcích nemluvě, že :-)

Líbí se mi plošinovky, které buď mají checkpointy a nekonečno životů nebo alespoň s každým hraním člověk namemorizuje trochu víc a dostane se o kousek dál (opakuju se, ale v tomhle byl geniální Turrican II). I když v poslední době z časových důvodů a dávám přednost tomu neopakovat jeden úsek 20x (když byl člověk "na střední" a her "k dohrání" měl pár, tak byla situace jiná).

Nejraději mám žánrové mixy (které nejsou z podstaty věci tolik náročné na přesnou koordinaci jako čistokrevné plošinovky) typu Flashback, Another World, Blackthorne, Bermuda Syndrome nebo z novějších třeba Trine.
@ugraugra (29.10.2013 13:40): Hele kdybys cetl muj komentar k Aladdinovi a ridil se radou nakupovat continues za diamanty, tak v Aladdinovi skoncit snad ani nemuzes.;0)

Jedinej moment kdy jsem za poslednich co ja vim 10 let pouzil na nejakou hru cheat, byl Icewind Dale 2 s tim zabugovanym zaverecnym soubojem. Tam jsem se fakt nasral a asi po roce, co jsem mel hru odlozenou pred final fightem jsem do toho s cheatem sel, abych ji vubec dotahl.

Jo, Rayman 1. Clawa jsem nehral.
@90210 (29.10.2013 13:28): Tak ono hodně záleží na systému ukládání. Mě nevadí těžké plošinovky, kde to je dobře vyřešené třeba jako tady. Máš checkpoint a nekonečně životů a můžeš to zkoušet jak dlouho chceš, dokud se nedostaneš k dalšímu.

Jiný systém byl třeba Prince of Persia - uložil jsem to na začátku levelu a pak nějakou dobu zkoušel jak se dostat na konec. Když jsem na to přišel, tak jsem pozici nahrál a level proběhl co nejrychleji (abych se vešel do toho časového limitu).

Naopak třeba u Aladdina jsem cheatoval a přidal si životy, protože tam když ti došly (což v některých částech bylo velice jednoduché je všechny naráz ztratit), tak si musel začínat od prvního levelu, což už na mě bylo moc, tolik času nemám :)

/edit Myslíš úplně prvního Raymana? Já ted stahuju Captain Claw :D :D :D
Konec je hodne tezkej, taky jsem se s nim patlal dlouho, ale to je u plosinovek myslim docela standardni. Nebo spis bylo, ted je to asi jiny. Na druhou stranu kdyby to nebylo tezky, tak tu hru clovek projde za odpoledne, coz je strasne malo.

Ugro zkus Raymana, z toho se poseres.:0) Dohrani Raymana bez cheatu povazuju za jeden ze svych nejvetsich hernich uspechu. Trvalo mi to asi rok postupnyho vraceni a nasranyho odchazeni od pocitace, ale vzdycky me neco donutilo to zkouset dal...

Bezvadnej je i Earthworm Jim, kterej je taky hodne tezkej, lehkej je fakt jen ten Aladdin a Jungle Book, jinak me nic nenapada.
@Phoenix (28.10.2013 22:54): Nakonec jsem to asi po hodině dal. Chtělo by to méně frustrující konec, pár checkpointů na některých místech navíc a delší gameplay (5 hodin je celkem málo) a bylo by to téměř dokonalé.

Fuj, od plošinovek si ted dám na hodně dlouho oraz, tahle hra mě fakt nasrala.
ok, už přišlo mlácení do klávesnice a vymyslel jsem pár nových nadávek. Prostě to nejde. Nesnášim nesmyslně těžké konce. Kdyby tam nebyli ti zkurvení roboti, tak to v pohodě dám, ale když do mě šije boss, roboti a žerou mě stíny z obou směrů, tak to je vyloženě o štěstí a to mě opustilo.

Zkusim jinou taktiku - prostě se na zabíjení robotů vykašlu a zkusím je ve vhodný okamžik proskočit, snad se na mě štěstěna usměje.
Fucking hell, ten konec je těžkej jak prase, začínám tu nadávat jak Angry video game nerd :)
@90210 (21.10.2013 15:29): Zrovna to hraju a jak koukám na to video cos postoval, tak borec se zasekl na stejnym místě jako já (kolem 44 minuty), některý pasáže jsou fakt pekelný (a to jsem na začátku)
Moc diky.Chtel jsem pomoct a sam jsem vykys.Mel jsem na to chut,protoze jsem shlednul na YT jeden walktrough,kterej komentuje jeden silenec.Ze zacatku jsem si rikal,ze bych ho nejradeji zacpal,ale pak jsem zjistil,ze solidne hlasi.Pri vetach:Oh no-my gun.....and my amazing helmet,jsem se solidne chlamal.
Diky za pomoc,tuhle perlu musim prubnout.
Pohodlnejsi je napsat do textaku:

taskkill /f /IM explorer.exe
FALLOUTW.EXE
pause
start explorer.exe

kde 'FALLOUTW.EXE' nahradis exacem Heart of Darkness. Ulozit, koncovku zmenit na .bat, prekopirovat do slozky se hrou a spoustet to pres nej.
Dělaj to i Fallout 1 a 2, kde se to dá obejít přes nastavení sfallu/high-res patche. Ale pro tuhle hru bohužel tyhle tweaky nejsou : ).
Možná to je blbost, ale zkuste ve Správci úloh vypnout proces explorer.exe. U jedný hry mi to pomohlo, ale kdoví jestli to je všelék. (pak to zas zapnete Správce - Aplikace - Nová úloha - a napíšete explorer).
Mám problém, ve hře mám barevné kostičky, jak při hraní, tak v ukázkách a v menu, všude. Je možné, že je to tím, že mám Windows 7?