Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hammerfight

Konstantin Koshutin •  Dynamic Systems Group (iOS) •  SME Dynamic Systems (PS3, PSP, Vita)
29.10.2009
19.10.2010
08.12.2010
22.02.2012
66
9 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware (dříve placená hra)
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

V této 2D bojovce ovládáte malý "vrtulník/vznášedlo", k jehož středu je na otočném bodu upevněna nějaká ze zbraní (meč, palcát, sekera). Pohybem myši určujete směr pohybu vznášedla a pomocí krouživých pohybů usměrňujete zbraň, se kterou se snažíte trefit do nepřítele.

Příběh pojednává o kmeni lidí Gaiar, kteří jsou na příkaz císaře vyhubeni. Hráč je jako poslední žijící Gaiar uvězněn a nucen bojovat v arénách. Časem se ale naskytne příležitost, jak se pomstít. Ve hře je k tomu účelu několik typů zbraní v mnoha verzích a hráč je dokonce může libovolně kombinovat a vyzkoušet si, co mu vyhovuje nejvíce. Je tu i pár střelných zbraní a štítů. Za peníze utržené v bojích lze nakupovat zbraně nové a občas se podaří najít i nějaký magický gem, použitelný ke zlepšení konkrétní zbraně.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Tuto hru miluji se stejným zápalem jako ji nenávidím. Běžným/občasným hráčům ji nemohu doporučit, protože je příliš tvrdá, nelítostná, neodpouštějící. Ale mohu ji doporučit těm, co hledají opravdovou výzvu, kterým nevadí hledat informace na webu a potýkat se s frustrujícími aspekty hry (kterých je většina).

Základní jádro hry (souboje mezi létajícími stroji s připevněnými zbraněmi) je kotel zábavy. Je to nový originální koncept a je výborně zpracovaný. Různé zbraně mají velmi odlišné parametry, každá působí jedinečně, a je u nich velký důraz na detail. Záleží na každém pixelu - nabrat nepřítele na špičku meče má úplně jiný následek než strefit jej ostřím (a jak moc jej seknete) nebo rukojetí. Každá zbraň má odlišnou váhu, ostrost, ovladatelnost. Sečné zbraně jsou výborné proti kůži, ale těžko se s nimi prorazí brnění. Pro lidi, co si užívají kombinování různých brnění a zbraní a jejich vzájemné interakce, je tohle ráj.

Hra je založena pouze a výhradně na hráčově schopnostech. Je velice těžké ji perfektně zvládnout a je v ní přehršel drobných a důležitých detailů, které by vás vůbec nenapadly (dokud si nepřečtete návody na netu). Umíráte pořád dokola, a opakujete, opakujete, opakujete. Ale jakmile se ve hře dostatečně zlepšíte, tak bitvy začnou být zábavné. Stále jsou velmi těžké - neuhnuli jste letícím troskám? Polomrtví. Neuhnuli nebo neodrazili jste výpad mečem? Mrtví. Ale začnete vidět detaily a budete schopni lépe reagovat, nebude to jenom chaos na obrazovce. A v té chvíli to začíná být opravdová zábava.

Bohužel, jakkoliv úžasné jsou soubojové mechaniky, tak implementace zbytku hry je příšerná. Způsob výběru zbraní je špatný, obchod se zbraněmi je nepříjemný, uživatelské rozhraní je obzvláště tragické, velké množství herních prvků není vůbec vysvětleno, je zde spousta chyb, často nemáte tušení proč jste zemřeli, nepřátelé jsou často za hranou obrazovky ale stejně na vás mohou útočit, spojenci často provádějí akce které vás zraňují (jako je střílení nebo shazování bomb vaším směrem), ... mohl bych pokračovat dlouho. Budete skřípat zuby při každém podobném zážitku nebo když provedete nějakou nevratnou chybu (jako vsazení drahokamu do zbraně během bitvy, protože jste myší klikli v trochu špatném okamžiku - jaká skvělá vychytávka).

Celkové hodnocení: Výborná

Pokud se rozhodnete si hru zahrát, mám pro vás pár tipů:
* http://web.archive.org/web/2014022118163 ... com/Hammerfight_-_PC
* https://steamcommunity.com/app/41100/discussions/0/620695877279392886/
* pro snížení množství grafického smetí na obrazovce si ve hře nastavte kvalitu na 0.2 a také upravte Config.ini a nastavte GFX_RENDER_* na 'false'
* mezi režimem okna a plnou obrazovkou se dá přepínat pomocí Alt+Tab a zachytit nebo uvolnit kurzor ve hře lze pomocí Ctrl+G

(Komentář byl původně zveřejněn v roce 2013 v angličtině na Steamu).
+9