Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Hardware

Minimální požadavky:

Windows 98SE/ME/2000/XP
Paměť: 128 MB RAM
Procesor: 733 MHz
Disk: 1,2 GB
Grafická karta: 32 MB s podporou 3D T&L
8 rychlostní CD mechanika
Zvuková karta a reproduktory či sluchátka

Pro online hru je vyžadován modem 56,6 kbps nebo LAN síť. Pro vytvoření serveru doporučeno širokopásmové připojení.

Easter eggy

Na stropu základny námořní pěchoty je vystřílené písmeno „M“ se stopami od krve. Jedná se o dárek pro přítelkyni hlavního designéra jménem Megg.

Ostatní

Halo vs. Halo: CE aneb co je co?

Nejprve vyšla hra Halo s podtitulem "Combat Evolved", jenž byla také označována jako "Halo:CE nebo Halo PC" kvůli rozlišení, zda se jedná o původní Xboxovou verzi nebo její pozdější PC konverzi. Posléze ale pro "Halo PC" vyšel i oficiální multiplayerový mód "Halo: Custom Edition", který se také honosí zkratkou "Halo CE", což může v souvislosti s "Combat Evolved" mnohdy mást. V současnosti se většinou setkáte hlavně s označeními "Halo PC" a "Halo CE".

Co je vlastně Halo: Custom Edition?

Tuto modifikaci, která je vlastně spíše standalone multiplayerem Halo, hráčům oficiálně poskytli samotní vývojáři z Bungie. Pro její spuštění a provozování je nutné mít původní CD klíč z Halo PC. Halo CE přináší možnost hrát komunitou vytvořený obsah jako modifikace, mapy, zbraně a další.

S příchodem oficiálního patche 1.0.10 (z 16.5.2014) se také vyřešil problém oficiálního ukončení podpory multiplayeru kvůli konci služby GameSpy Arcade. Hráči tak nyní v Halo CE naleznou nové řešení vyhledávání serverů.
Halo: Combat Evolved je počátkem ikonické série, spjaté s herními konzolemi od Microsoftu a duchovním nástupcem primárně macintoshové trilogie Marathon (1994-1996). Halo 2 (2004) byl zatím poslední díl, který vyšel i na PC. Následující pokračování i spin-offy, s výjimkou drobných titulů Halo: Spartan Assault (2013) a Halo: Spartan Strike (2014), prozatím vyšly exkluzivně pro Xbox 360/Xbox One.
Nastavení FullHD rozlišení a Field of View v modifikaci Project Lumoria.

1. Do zástupce Halo Custom Edition přidejte tento parametr -vidmode 1920,1080,60 . Příklad haloce.exe" -vidmode 1920,1080,60 .

2. Stáhněte si prográmek Skys The Limit, pomocí nějž lze nastavit správný FoV.

3. Výsledek by pak měl vypadat nějak takto. Obrázek pochází přímo z Project Lumoria.

Mod nepodporuje antialiasing v ovládačích grafické karty, pokud je zapnutý, tak se hra nespustí.

Předpokládá to samozřejmě nainstalování zmíněné SP kampaně, jejíž mapy stačí jen umístit do složky maps v adresáři HCE.

Hodnota 60 v parametru určuje obnovovací frekvenci monitoru. Pokud má váš monitor nějakou jinou, změňte si ji.
Modifikaci Project Lumoria spustíte na freeware verzi Halo Custom Edition, k níž potřebujete pouze product key z původní retail verze hry Halo: Combat Evolved.
Do července 2006 se Xbox verze prodalo 4,2 milionů kopií a jen ve Spojených státech vydělala 170 milionů dolarů, počítačové verze se prodalo 670 000 kopií a vydělala 22,2 milionu dolarů.