Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Vývoj

Rozšíření mělo původně vyjít jen jako ryze exkluzivní bonus k základní hře na platformě Sega Dreamcast. Ale protože od ní bylo upuštěno, byl Blue Shift vydán alespoň jako placený datadisk PC verze.

Příběh

Ve hře se celkem třikrát můžete na krátký okamžik setkat s postavou Gordona Freemana, hlavního hrdiny série Half-Life. Poprvé ho spatříte na začátku hry, hned po vystoupení z úvodního transportu. V dalším vláčku totiž kolem vás projede právě Freeman. Po druhé je možné ho zahlédnout skrz bezpečnostní kameru, jak kráčí do laboratoří Anomalous Materials. Poslední setkání je na konci hry, kdy jste teleportování do místnosti, ze které skrz zamřížované okénko sledujete, jak dva vojáci táhnou omráčeného Freemana, poté co byl zajat.

Easter eggy

Na konci levelu CAPTIVE FREIGHT vyjedete výtahem s Dr. Rosenbergem a ocitnete se na chodbě se spadlou ventilační šachtou. Vyskákejte po ní nahoru ke stropu a rozsviťte. Na konci je fotka jednoho z vývojářů z Gearboxu s vejci v očích.
Když se dostanete do kamerové pozorovatelny, nejenom že můžete vidět Gordona v sektoru C, ale pokud budete trpělivý uvidíte později vědce jak si po Gordonovo odchodu zatancuje.
V šatnách se nachází toaleta která je mimo provoz, ovšem na druhé straně dveří toalety je obrázek muže který má na očích uvařená a oloupaná vejce, jedná se o vývojáře studia Gearbox.

Ostatní

Pokud vás trochu zajímá jak se dělá střelnice ve VHE, dejte si na střelnici v levelu INSECURITY cheat noclip a projděte stěnou za střelnici. Ocitnete se ve funkční místnosti, kde jezdí malá krychle. A vše je potaženo texturou AAATRIGER.
Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 31 minut a 22 vteřin.
Křestní jméno hlavního hrdiny Barneyho Calhouna pochází z alfa verze hry Half-Life, kdy tehdejší modely sekuriťáků připomínaly postavu nemotorného šerifa jménem Barney Five z populárního amerického sitcomu Andy Griffith Show.

Zajímavostí je i to, že se ve hře vlastně jméno Barney nikde neobjeví, a hlavní hrdina je vždy oslovován jako Calhoun, resp. "Mr. Calhoun". Jediné místo, kde se objeví křestní jméno hlavního hrdiny, je manuál ke hře.
Ve střelnici střílí strážný do terče, když půjdete a stoupnete si před něj, začne říkat: „Zbláznil ses“ a bude střílet do hráče.
V Calhounově skříni můžeme nalézt dvě knihy. Jedna nese název "The Truth About Aliens", druhá "Government Conspiracies". A krabici v níž je Chumtoad.