Half-Life 2: Deathmatch

01.11.2004

Multiplayer v Half-Life 2 - tak se dá jednoduše HL2:DM popsat. Do ruky se vám k tomu navíc může dostat SLAM, což je výbušnina na dálkové odpalování, nebo se dá použít jako mina, kterou připevníte na zeď. Charakteristická pro HL2:DM je originální možnost někoho odstranit pomocí záchodu, židle, anebo čehokoliv co není dostatečně pevně uchycené.
Zahrát si můžete ve dvou módech - klasický deathmatch a team deathmatch, kde se proti sobě postaví rebelové a Combine.

HL2 Deathmatch hraji semtam už od jeho vydání, kdy obsahoval pouze dvě mapy (Lockdown, Overwatch). Ve své době revoluční fyzika v multiplayeru spolu s gravity gunem udělaly svoje. Není nic lepšího než pořádná bitka s házením všeho co se na mapě najde.
Bohužel to lehce kazí malá účinnost zbraní, kdy každý vydrží něco kolem deseti nábojů z MP7, o pistoli ani nemluvě. Naopak brutální účinnost má RPG, takže se v některých mapách točí vše kolem něho.

Pro: gravity gun, fyzika

Proti: malá účinnost zbraní

Jediný DM, u kterého jsem vydržel víc, než jedno odpoledne. Osobně nejsem moc fanoušek síťového hraní, ale tohle má opravdu spád a pokud chytnete dobré lidi, tak se ze dne stane noc, z noci zase den a Vám to vůbec nevadí.
Bohužel mi venkovní mapy přišly dost o ničem a bavily mne jenom vnitřní lokace.
Celkem obyčejný deathmatch, který ovšem dokáže být neuvěřitelně zábavný především díky Gravity Gunu. Zde se teprve oproti single-playeru pořádně využije jeho potenciál, přináší do hry nemalé množství zábavy a velmi jí obohacuje. Za zmínku stojí také docela velké množství herních map, ať už se jedná o oficiální či nikoliv. Dále se mi líbí několik drobných vychytávek na některých mapách, jako například v lockdownu, v místnosti s raketometem máte možnost zapnout obří větrák, který každého kdo se v místnosti nachází, jednoduše pošle na věčnost:), úplně cítím tu škodolibou radost, když tohle někomu provedu:D. Jediné co mi občas trochu vadí, je nevyváženost zbraní, hlavně u raketometu je to znatelné a hráči, kteří dlouho kempí na místě výskytu raketometu, dokáží velice jednoduše nasbírat velké množství fragů. No pokud jste fanouškem singeplayeru v half-lifu, tak určitě vás zabaví i multi-player, pokud ovšem half-life příliš nemusíte, tak se dočkáte pouze obyčejné multiplayerové akce, která je trochu oživená jednou zajímavou zbraní -Gravity Gunem.

Pro: Gravity gun, velké množství různých map

Proti: nevyváženost některých zbraní

Lockdown jsem jednou dobou hrál pořád dokolečka a i jinak si myslím, že se jedná o kvalitní deathmatch. Co ho značně kurví, jsou mapy se snadno dostupným RPG, hlavně ty otevřenější, protože RPG je tu ultimátní zbraň (rakety naváděné, blast radius značný, vůbec nemusíte udělat přímý zásah na frag plně zdravého jedince) a hra se pak mění na debilní honbu za raketometem.

Jinak se ovšem jedná o kvalitního nástupce HLDM a je jasnou volbou pro lidi, kteří rádi arkádové střílení, ale Quake 3 nebo Unreal Tournament už jsou pro ně příliš chaotické hry.

Pro: slušná zábava, gravity gun, krom raketometu vcelku vyvážené zbraně

Proti: raketomet, respektive lidi, co ho neumí vhodně umístit do mapy

Multiplayer pro Half life 2? Ale proč ne, zvlášť když je to zdarma, takže jsem si hru ihned stáhl a pár dní hrál a musím říst že takovou nudu u multiplayerové akce jsem už dlouho nezažil. Nevím proč ale hra mě vůbec nebavila a těch pár hodin co jsem u ní ztrávil beru jako ztrátu času. Pravděpodobně bych s hodnocením šel někam kolem 30%, naštěstí je tu ale singleplayer kde mě bavilo hrát si s gravity gunem.

Pro: Grafika, fyzika a využíti gravity gunu

Proti: pro mě osobně absolutně nudná a nezáživná hra