Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hacker Evolution: Untold

2008
40
6 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Jaké by to asi bylo, kdyby svět ovládla umělá inteligence? To se v této hře nedozvíte, možné odpovědi nabídly třeba filmové série Matrix, či Terminátor. Jisté ale je, že podobně jako ve zmíněných filmech, by se to lidem nelíbilo. Stejná situace nastala i v této hře. Svět ovládla umělá inteligence a vy se ji, jako bývalý tajný agent Brian Spencer, pokusíte porazit. Nečekejte však těžkotonážní akci jako v Terminátorovi, nebo parádičky z Matrixu. Jedinou možností, jak umělou inteligenci porazit, je infiltrovat a ničit její systémy. Ty se samozřejmě brání, takže před vámi stojí nelehký úkol, osvobodit svět od nadvlády AI.

Hra naprosto postrádá akci, dokonce i nějakou složitější grafiku, pouze text a statické obrázky ve vašem interface. Ten se skládá ze čtyř obrazovek, z nichž nejdůležitější je příkazová konzole. Vlastní interakce s hrou probíhá totiž právě zadáváním příkazů, pomocí kterých se nabouráváte do počítačů, prohledáváte uložené soubory a získáváte tak další informace, které vás dovedou ke splnění zadaného úkolu. Prostřednictvím emailového klienta s vámi okolní svět komunikuje. Další dvě obrazovky tvoří Systémový panel popisující základní herní statistiky a hardwarovou konfiguraci, a Visual map znázorňující schématickou polohu serverů v aktuálním levelu. Interface se v podstatě neliší od prvního dílu, změněný je jen jeho styl.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 65
Tahle hra z vás neudělá Kostěje nesmrtelného ověšeného desítkou zbraní, ani pilota nejmodernější stíhačky, nebo snad boha ovládající národy a civilizace. Ale pokud si dokážete představit, že si uvaříte kafe, sednete si k počítači a z pohodlí své židle začnete pozvolna odkrývat tajemství ukrytá v počítačové síti, je zde docela slušný předpoklad, že by vás toto pokračování hry Hacker Evolution mohlo bavit. Druhým předpokladem zábavy je také fakt, zda dokážete zapnout svou fantazii, obejít se bez 3D grafiky, všech těch pixel shaderů a antialiasingu a vystačit si v podstatě s pouhým textem. Grafika hry je totiž skutečně minimalistická, což podle mého názoru není na škodu. Nakonec můj emailový klient, příkazový řádek, nebo textový editor (MS Office 2010 naštěstí nemám...) taky vypadá už léta stejně.

Znovu se tedy vžijete do role bývalého agenta Briana Spencera a vyzvete umělou inteligenci na souboj mozků v disciplínách pozornosti, logického uvažování a trochu i té strategie. Příběh sice obsahuje reálie i z prvního dílu, ale v podstatě na něj nijak nenavazuje a je to samostatná epizoda. Nemůžu říct, že bych z něj byl nějak odvázaný, upřímně řečeno, po pár měsících od dohrání mám problém si ho vlastně vybavit. Bohužel velmi jasně si vybavuji poslední level a to v tom negativním smyslu. Asi jsem moc konzervativní, když si myslím, že by měl příběh gradovat. Zde jsem se toho nejenom nedočkal, ale spíš jsem nevěřil vlastním očím, a říkal si, jestli si ze mě autoři nedělají bžundu.

Vlastní hra spočívá v zadávání několika příkazů, troufnu si říct, že jich není víc než 30 a některé nejspíš za celou hru nepoužijete, nicméně ano, příkazy se musíte naučit. Pokud někdo alespoň minimálně čichnul například k DOSu, nebo někdy napsal něco smysluplného do příkazového řádku, rozhodně nebude mít problém. Hráč skutečně nemusí být programátor, aby mohl hrát tuhle hru. Navíc s naučením těch nejdůležitějších příkazů pomohou úvodní levely sloužící jako tutorial. Mnohem důležitější je pozornost a trpělivost při prohledávání veškerých zpráv, hledání jakýchkoliv důležitých stop (IP adres, emailových adres apod.), využívání zdrojů (exploitů, peněz) a pečlivého sledování Trace, což je jakási vaše stopa na síti, která nesmí překročit 100%. Ano není to žádná akce, žádný spěch, ale pomalé a důkladné pátrání v informacích.

Na druhou stranu k dohrání hry nemusíte mít mozek Einsteina, většina puzzlů je velice primitivních a na první maximálně druhý pohled zřejmá, takže milovníci záseků si zde neužijí. Strategická složka hry taky není nijak záludná, znovu je to spíš o pozornosti a neplýtvání svými zdroji, žádnou záludnost nečekejte.

Hacker Evolution: Untold je mix lehké logické hry se strategickým nádechem a docela dobrou atmosférou, kterou dotváří skvělá hudba. Určitě není hrou pro masy, ale své publikum, do kterého jsem se zařadil i já, si už našla.

Pro: Atmosféra, Hudba, Oddechovka, Popusťte uzdu své vlastní fantazii

Proti: Poslední level, Ne úplně využitý potenciál hry, Mdlý příběh

+6
  • PC 20
Nedokážu si představit že by tohle mělo někoho bavit. Neustálé psaní příkazů a dělání toho samého dokola. Tahle hra postrádá snad uplně všechno co je potřeba k dobré hře.

Proti: Nic jiného než neustálé psaní příkazů jako connect, crack, hack, a opisování hacker-evolution.com bez možnosti ctrl+c

-1 +3 −4