GunGirl 2

10.06.2010

freeware

GunGirl 2 je po všech stránkách vylepšené pokračování akční střílečky GunGirl. Tvůrce hry, Paul Schneider, ji vytvořil ve stylu starších arkád, jako jsou Metroid, Castlevania či Cave Story. Hráč tentokrát nemusí hrát pouze za sexy bezejmennou blondýnku GunGirl, ale může si jako svého bojovníka zvolit i jejího nejlepšího kamaráda jménem GunDude, někdy užívajícího přezdívku Marvin. Zatímco si oba hrdinové užívají klidné noci po náročném dni, svět je zaplaven armádou nemrtvých. Lidstvo je ztraceno, veškeré naděje na záchranu jsou marné. A jen naši hrdinové mohou po nepříjemném probuzení zjistit, co stojí za totální apokalypsou, a pokusit se zachránit Zemi ze spárů oživlých mrtvol.

K prozkoumání je připraven rozsáhlý otevřený svět, ve kterém nacházíme zbraně a jejich vylepšení, zachraňujeme přeživší a plníme různé úkoly, které nám NPC zadávají. Můžeme se věnovat jen základní dějové linii, jež je vyprávěna prostřednictvím dialogů s postavami v herním světě, ale své schopnosti a vybavení si můžeme vylepšit vedlejšími questy. Hra nabízí paletu šesti zbraní, některé se sekundárními módy střelby, a také různé powerupy. Postaví se nám záplavy nemrtvých nepřátel různých typů, od zombií, přes létající lebky až po řezníky a chlapíky s motorovou pilou.

GunGirl 2 disponuje také RPG prvky. Během hry postava získává nové schopnosti, které využívá k dosažení lokací, které zpočátku hraní nejsou přístupné. Ze zabitých nepřátel vypadává G-faktor, který zesiluje účinek zbraní, bohužel při poranění nepřítelem opět klesá. Místy jsou k nalezení Power-sféry, pomocí kterých vylepšujeme své schopnosti.

Hra je značně brutální a krvavá, je kladen důraz spíše na akci než na přesnost hráče při skákání na plošinkách. Grafika je jednoduchá a komiksově laděná. Hru doprovází soundtrack, který zkomponoval Josh Whelchel.