GunGirl

2008

freeware

Freewarová hra GunGirl je akční plošinovkou německého tvůrce Paula Schneidera. Story je identické jako u autorovy prvotiny GunDude - zlý doktor si chce podmanit svět a stvoří armádu agresivních nemrtvých, požírajících vše živé kolem. Hrdinkou je atraktivní bezejmenná blondýna, která možná nepobrala velkou inteligenci, což ovšem nahrazuje mrštností a uměním střelby. Hra se snaží hratelností vyrovnat starým plošinovkám jako Megaman a Contra.

Hráč prochází mapou a vybírá si jednotlivé úrovně, jež se postupně odemykají v závislosti na úspěšném postupu hrou. Na mapě se dá rovněž hra uložit a v shopu dokoupit potřebné vybavení - munici či health packy. Story je podáváno rozhovory s postavami, které občas ve hře potkáme.

Hlavní náplní hry je tuhá akce, kdy naše hrdinka likviduje záplavu nemrtvých a dalších příšer. V úrovních lze nalézt náboje či lékárničky pomáhající přežít apokalypsu. Hra je poměrně obtížná, vyžaduje přesnou mušku a samozřejmě umění přesného skoku a načasování, jinak hráče čeká potupná smrt a restart levelu. GunGirl má k dispozici několik typů zbraní a může využít i granátů. Munice je limitována a je nutno se střelivem pečlivě hospodařit.

GunGirl nabízí celkem 16 tuhých levelů a souboj se čtyřmi bossy. Grafika je proti první autorově hře vylepšena, stavový pruh informuje o munici a předmětech v inventáři. Hráč si může zvolit mezi normální a značně tuhou iron maiden obtížností.