Gunboat

Accolade •  Black Hole Software (Amiga) •  The Code Monkeys (AmstCPC, Spectrum, TG16)
1991
1992

Tato akční hra je simulátorem bojového člunu, který je osazen kromě vojenské posádky také několika typy zbraní. Alespoň tak se dá volně přeložit "Gunboat" používaný ve hře od Accolade z roku 1990.

Vaše mise se odehrávají v několika vojenských zónách a posádku tvoří čtyři muži rozdílných profesí. Je zde kapitán, technik, střelec na přídi a střelec na zádi. Muži však nejsou úzce specializovaní čistě na svoje úkoly, ale dokáží se sami navzájem zastoupit. To se hodí v situacích, kdy se někdo z členů posádky zraní, nebo zemře. Při hraní můžete usednout na pozici kteréhokoliv vašeho muže a ovládat příslušná zařízení na jeho postu.

Docela by mě zajímalo, jestli tohle někdo dohrál. Já tuhle hrál skoro do omrzení tenkrát na počátku 90.let. Vždy jsem se dostal do zátoky (předpokládám na konci hry) a tam jsem vždy prožil své peklo :)) Přilétly vrtulníky a moc dlouho jsem nevydržel. Celkově ale slušná hra :)