Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Grezzo Due

Grezzo Due - Una Magica Aventura, Grezzo 2

80
1 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > 1st person akce *
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
25.12.2012 PC
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://scoiattolichescopano.wix.com/grezzo2
Grezzo Due (Grezzo 2) je stand alone totální konverze na bázi Free Doomu, původem z Itálie. Zatímco současné hry jsou uhlazené a přístupné všem, Grezzo 2 je poctou násilným a extrémním videohrám, které vycházely v minulosti. Odráží politické a církevní poměry v Itálii.

Hra oplývá násilím, kontroverzí a ostrým proticírkevním laděním. Reflektuje prostředí a život v Itálii, bohužel odkazy na italské reálie, politiku či církev zahraniční hráč plně nepochopí. Cílem je zabít vše, co se v úrovni nachomýtne před hlaveň hrdinovy zbraně - od policistů, prostých kolemjdoucích, invalidních důchodců až po mnichy, kněze a církevní hodnostáře. Bossové mají zřejmě tváře skutečných osobností.

Hra nabízí single playerovou kampaň, survival mód i multiplayer. Masivně přebírá grafické prvky i zvuky z mnoha jiných her a modů, převážně na Doom a Build enginu. Soundtrack tvoří hlavně převzaté italské šlágry. Grezzo 2 má i italský dabing v předělových animacích, lze stáhnout anglické titulky. Hra je neskutečně krvavá až zvrhlá, což ji činí nevhodnou pro citlivé či křesťansky zaměřené osoby.

Konverze je distribuována zdarma, ale lze koupit i placenou prémiovou verzi v krabici spolu s plakátem a manuálem.

V roce 2014 bylo realizováno DLC Viaggio A Merdjugorie (Trip to Sh*tjugorie)


Poslední diskuzní příspěvek

Snad jsem dobře pochopil nový, Googlem přeložený post na oficiálním Facebooku, ale je k dispozici nová verze či DLC hry - Grezzodue Dioporco…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Grezzo Due je bezpochyby jeden z největších herních chlívů, který mi kdy zaneřádil obrazovku počítače. Tématicky zaměřeno silně proti křesťanství autoři mnohokrát dokazují, že jim není nic svaté. Z některých výjevů jako je např. Ježíš znásilňující novorozeně pupeční šňůrou ještě spojené s matkou jsem však měl spíš pocit, že autoři musí církev vyloženě nenávidět, než že by si chtěli jenom dělat legraci.

Pro hru bylo použito velké množství charakteristických prvků z nejznámějších stříleček z let 93-98. Ať už se jedná o jednotlivé zbraně, nepřátele, zvuky nebo části lokací. To vše vývojáři obohatili o vlastní výtvory, které z Grezza dělají velmi svéráznou akci. A přestože by se na první pohled mohlo zdát, že půjde o nesourodou splácaninu bez hlavy a paty, tak celá hra funguje velmi dobře.

Příběhovou kampaň lze sice dohrát za necelé 3 hodiny, ale je doslova nabitá nikdy nekončící akcí a bizarními vtípky. Výborně je do hry zakomponována také hudba, která skvěle zvýrazňuje právě probíhající řezničinu. Stylově by se sice více hodil gore death ala Deicide, ale jak je vidět, tak i trapné pop songy dokáží navodit chorou pachuť tak skvěle sednoucí do zakrvácených kulis.

Vzhledem k tomu, že podobně ujeté a zároveň dobré střílečky už dnes prakticky nevznikají, je Grezzo Due jasnou volbou. Zvlášť po velmi nepovedeném Postalu 3...

Pozn. Znalost hovorové italštiny a nechvalně proslulých postav z historie lidstva je výhodou.
+16+16 / 0